17. dubna 2018 20:07, aktualizováno  21:29 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nouzové přistání ve Filadelfii. Boeingu se údajně utrhl kus motoru a rozbil okno, tím málem vypadla cestující

Nouzové přistání ve Filadelfii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nouzové přistání ve Filadelfii. | foto: Twitter - FOX 5.

NEW YORK Na mezinárodním letišti ve Filadelfii v úterý nouzově přistál letoun se 143 cestujícími a pěti členy posádky, jemuž se odtrhla část krytu levého motoru a rozbila jedno z oken. Podle americké Národní rada pro bezpečnost dopravy incident nepřežil jeden člověk. Boeing společnosti Southwest Airlines letěl na lince z New Yorku do Dallasu. Podle informací lokálních médií jedna z cestujících téměř vypadla rozbitým oknem, není zřejmé, že šlo o stejné osoby.

Boeing 737 bezpečně přistál, podle agentury AP byl levý motor poškozen a okolí bylo pokryto hasičskou pěnou, přestože stopy ohně nebyly patrné. Podle jednoho z cestujících si pasažéři během letu museli nasadit kyslíkové masky. Po přistání cestující poškozený stroj bezpečně opustili.

Podle informací filadelfské odnože NBC News tlak vytvořený po proražení okna téměř stál život jednu z cestujících, když ji „nasál“ a částečně vytáhl z prostoru letadla. Zachránit ji podle prvních informací měli další spolucestující. Podle bulvárního serveru New York Post měla na palubě jedna cestující infarkt, není však zřejmé, zda šlo o stejné osoby. Podle CNN, která se odkazuje na americkou Národní radu pro bezpečnost dopravy, incident jeden člověk nepřežil, není zřejmé, že šlo o stejné osoby.

O příčinách incidentu zatím nejsou žádné informace.

17.dubna 2018 v 18:35, příspěvek archivován: 17.dubna 2018 v 20:06

VIDEO: BREAKING: A Southwest Airlines flight en route to Dallas from New York forced to make an emergency landing in Philadelphia. https://t.co/oDkSnO3wqM https://t.co/hVSHF7DaVk

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

BREAKING: A Southwest Airlines flight en route to Dallas from New York forced to make an emergency landing in Philadelphia. https://t.co/oDkSnO3wqM https://t.co/hVSHF7DaVk

ČTK, Lidovky.cz

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz