27. září 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nové Metro do Motola je krok před dokončením. Podívejte se

Po budoucích nástupištích i v tunelech chodí lidé ze stavebních firem,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po budoucích nástupištích i v tunelech chodí lidé ze stavebních firem,... | foto: MAFRA - František Vlček

PRAHA Po téměř šesti letech stavbaři dokončí čtyři nové stanice metra A. Na trati mezi současnou Dejvická a plánovanou Nemocnicí Motol technici montují osvětlení a dolaďují poslední detaily. Hotovo budou mít v listopadu, další zkoušení provozu a předávání stavby se ale protáhne až do dubna.

Po budoucích nástupištích i v tunelech chodí lidé ze stavebních firem, dokončují poslední technické práce a zkouší, zda všechna elektrická spojení fungují. Stavbu prodloužení metra A předají pražskému dopravnímu podniku v listopadu.

Zprovoznění s cestujícími plánuje dopravce 6. či 7. dubna příštího roku. Pasažéry čekají čtyři nové stanice: Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol.

Stavba začala v roce 2009 a podle rozpočtu má vyjít na je 22,5 miliardy korun. současný šéf dopravního podniku Jaroslav Ďuriš ale odhaduje, že konečná cena bude nižší.

mipMichal Pavec