7. listopadu 2011 11:20 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Novému Dreamlineru se nevysunul podvozek

Cestující mohou od nového letounu očekávat například prostornější sedadla či větší okna s možností elektronického zastínění | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestující mohou od nového letounu očekávat například prostornější sedadla či větší okna s možností elektronického zastínění | foto: Reuters

TOKIO Nový stroj firmy Boeing, letoun 787 Dreamliner, měl v neděli při jednom ze svých prvních komerčních letů problémy při přistávání.

Stroj japonských aerolinií ANA s 249 lidmi na palubě, který letěl na trase z japonské metropole Tokia do města Okajama na jihozápadě země, dosedl až po druhém přistávacím manévru pilota. Informovala o tom dnes agentura AFP.

ČTĚTE TAKÉ:

Pilot letu 651 byl přinucen ručně vysunout podvozek poté, co mu poplašné zařízení začalo signalizovat potíže s hydraulickým ventilem. Incident se odehrál v neděli, zprávy o něm se ale objevily až dnes.

První komerční cestu absolvoval nový Boeing 787 Dreamliner 26. října na lince z Tokia do Hongkongu. Stroje, které výrobce označuje za nejmodernější dopravní letadlo v dějinách, využívá nyní společnost ANA (All Nippon Airways) na vnitrostátních linkách z Tokia do Okajamy a Hirošimy.

Lidovky.cz, ČTK