Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 25 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

V pražském metru jezdí první vagon s plastovými sedačkami. Podívejte se

Plastové sedačky v metru C. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plastové sedačky v metru C. | foto:  DPP – Drahomír Vyhnanovský

PRAHA Cestující na lince metra C mohou v jednom voze soupravy vyzkoušet nové plastové sedačky, které nahradily současná čalouněná sedadla. Dopravní podnik, podle něhož nové sedačky lépe splňují nároky na čistotu a hygienu, si chce v provozu ověřit, jak na něj budou cestující reagovat a jak snadno se budou udržovat.

Cestující veřejné dopravy na lince metra C mohou v jednom vozu soupravy typu M1 vyzkoušet nová plastová sedadla. Zatím není jasné, jestli se na základě zkušeností z provozu dočkají dalších změn. Pražský dopravní podnik o tom informoval v tiskové zprávě.

„Budeme velmi rádi za každou zpětnou vazbu od cestujících, protože veřejná doprava je tady pro ně a snažíme se jim nabídnout maximální možný komfort,“ uvedl pražský radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Vizualizace jedné z variant proměny interiéru vozů metra na lince C. Nové jsou...
Plastové sedačky v metru C.

Pokud se sedačky osvědčí, chce dopravní podnik postupně vybavit plastovými sedačkami všechny soupravy M1, v rámci plánované generální opravy. Ta bude probíhat u všech souprav v polovině životnosti, tedy zhruba po 20 letech provozu. Začít by měla v průběhu roku 2019. Trvat má zhruba čtyři až pět let a má zjistit bezproblémové fungování vlaků na dalších 20 let.

Údržba čalouněných sedaček není podle dopravního podniku jednoduchá. Musí se často čistit u výrobce, takže je nutné je předem vyjmout ze skořepiny. Další změnou bude nové LED osvětlení, které nahradí stávající zářivky.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.