11. března 2016 17:57 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Novodobý Titanic? Francie testuje největší výletní parník světa

Šestnáctipodlažní plavidlo je dlouhé 362 metrů, což je o 50 metrů víc, než má... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šestnáctipodlažní plavidlo je dlouhé 362 metrů, což je o 50 metrů víc, než má... | foto: Reuters

Saint-Nazaire Francie vyslala v přístavním městě Saint-Nazaire na moře největší výletní loď světa Harmony of the Seas. Zkušebnímu vypuštění kolosu z doku ve čtvrtek přihlížely tisícovky lidí, informoval v pátek zpravodajský server BBC News.

Sedmdesát metrů vysoký kolos o hmotnosti 120.000 tun vyprovázelo z přístavu na francouzském atlantském pobřeží šest vlečných člunů. Loď, která byla postavena pro společnost Royal Caribbean International (RCI) za miliardu eur (přes 27 miliard korun), má být firmě se sídlem v USA dodána do dvou měsíců. Zkoušky mají pokračovat v neděli.

Šestnáctipodlažní plavidlo je dlouhé 362 metrů, což je o 50 metrů víc, než má na výšku Eiffelova věž. Po dokončení prací v interiéru bude schopna pojmout více než 6000 pasažérů, o jejichž komfort se bude starat zhruba 2000 členů posádky.

ČTK