1. července 2011 14:45 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Nový obchvat se uzavře kvůli hluku, nařídil soud

Obchvat Třemošné | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchvat Třemošné | foto: ŘSD

TŘEMOŠNÁ V úterý otevřený obchvat Třemošné na Plzeňsku za téměř miliardu korun má být uzavřen. Předběžné opatření, které ukládá Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) neužívat stavbu, vydal obvodní soud pro Prahu 4.

Informovalo o tom občanské sdružení Orlík Třemošná. Ředitel plzeňské ŘSD Zdeněk Kuťák řekl, že ještě oficiálně žádné soudní rozhodnutí nedostal.

"Pět let jsme na problémy jako občané upozorňovali a dva roky jako občanské sdružení. Nikdo nás ale neposlouchal: ŘSD, Plzeňský kraj - odbor dopravy, hygiena, obec. Bohužel to jinak nešlo, to je poslední možný krok, ke kterému nás ostatní dohnali," řekl Václav Týzl z uvedeného sdružení, které požaduje instalaci protihlukových stěn. To ŘSD odmítá. Obchvat má podle Týzla navíc nebezpečnou křižovatku a hyne na něm zvěř.

Ředitel plzeňské ŘSD Kuťák žádné rozhodnutí soudu oficiálně nedostal. Zarazilo ho ale, že stejný soud už v dubnu jednou návrh občanského sdružení na předběžné opatření zamítl. "Teď měl stejný soud, i když jiný soudce, vydat opačné rozhodnutí. Počkáme, jestli ho dostaneme oficiálně, poradíme se s právníky, jak dál jednat," řekl Kuťák.

Obec si oddechla, teď se ale auta vrátí
Pětitisícová obec Třemošná, kterou procházela nebezpečná dopravní tepna z Plzně na Most, se dočkal čtyřkilometrového obchvatu po 30 letech čekání.

Stavba, která trvala tři roky, přišla včetně DPH na 921 milionů korun, 85 procent nákladů poskytla Evropská unie z operačního programu Doprava. Nová komunikace odvedla z města tisíce vozů, zejména nákladních, a zrychlila dopravu z Plzně do Mostu.

Obchvat Třemošné


Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
BUSINESS/FINANCE CONTROLLER s AJ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 80 000 - 100 000 Kč