15. května 2012 16:56 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Novým šéfem BESIP je Roman Budský

Besip - nové logo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Besip - nové logo | foto: Reprofoto

PRAHA Novým šéfem státní organizace zabývající se bezpečností silničního provozu BESIP se stal ředitel Nadace BESIP Roman Budský. Do funkce ho jmenoval ministr dopravy Pavel Dobeš.

Budský ve funkci nahradí Ivanu Pánkovou, která kvůli údajným tlakům na své odstoupení ze strany vedení resortu podala minulý týden výpověď.

BESIP bude i nadále plnit zejména agendu, která vyplývá z Národní strategie bezpečnosti silničního provozu do roku 2020, uvedl Budský. Větší důraz chce klást na monitorování a analýzy dění v zahraničí. BESIP pod jeho vedením bude úzce spolupracovat se zahraničními subjekty, dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Zbavování se véčkařů pokračuje

Výměna ve vedení BESIP je zřejmě pokračováním odchodů lidí, kteří měli v resortu dopravy nějakým způsobem blízko k původnímu Dobešovu působišti, straně Věci veřejné. Dobeš nedávno s částí poslanců VV odešel do platformy vicepremiérky Karolíny Peake. Následně o posty přišli šéf Správy železniční dopravní cesty Pavel Habarta, náměstek ministra dopravy Daniel Bartek a nejnověji šéf Ředitelství silnic a dálnic René Poruba.

O nástupu Budského do vedení organizace BESIP média spekulovala hned po odstoupení Pánkové. Podle serveru Týden.cz je Budský považován za většího odborníka v oblasti bezpečnosti provozu, než byla končící ředitelka.

Budského nástupce na uvolněné místo ředitele Nadace BESIP ministerstvo dopravy vybere v blízké době.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz