25. února 2009 10:14 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

O ČSA projevila zájem i Air-France

Letadlo v barvách ČSA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo v barvách ČSA | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM by podle deníku La Tribune mohla za státní podíl v ČSA, nabídnout v přepočtu 5,6 miliardy Kč. List to dnes uvedl s odvoláním na dobře informovaný zdroj.

Jak listu řekl dobře informovaný zdroj z Air-France-KLM, ČSA je v její sféře zájmu a je do jisté míry zajímavá. Podle něj je ale situace na finančním trhu v současnosti komplikovaná a vše bude záležet na kapitálových možnostech konsorcia, na něž také dolehly následky celosvětové ekonomické krize.

Kromě Air France-KLM, která je partnerem ČSA ve skupině SkyTeam, zájem o českého leteckého dopravce projevují také ruský Aeroflot a údajně i německá Lufthansa.

Výběrové řízení na nového majitele ČSA vyhlásilo ministerstvo financí 5. února. Zájemci mohou podávat přihlášky do 23. března, nový majitel by měl být znám nejpozději do 30. září letošního roku. Do prodeje jde celý balík akcií státu, který tvoří 91,51 procenta základního kapitálu ČSA. Vláda doufá, že obdrží přinejmenším pět miliard Kč.

Lidovky.cz, ČTK