6. února 2009 14:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

O ČSA se ucházejí už tři zájemci

Letadlo ČSA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA | foto: Jiřina VeseláLidové noviny

PRAHA Do výběrového řízení na prodej státního podílu v ČSA, které ministerstvo financí vyhlásilo včera, se přihlásili již tři zájemci. Po ruské společnosti Aeroflot a českých aerolinkách Travel Service svůj zájem projevila i finanční skupina Odien, která v ČR vlastní cestovní kancelář Čedok.

"Odien zájem o koupi Českých aerolinií má," řekl ČTK mluvčí Odienu Tomáš Brejcha. Detaily účasti firmy v privatizaci se však budou teprve řešit. Není například jasné, zda Odien půjde do soutěže s partnerem. Je však pravděpodobné, že se skupina spojí s některou leteckou společností; v soutěži bude hrát roli mimo jiné zkušenost s provozováním letecké dopravy.

Náměstek ministra financí Ivan Fuksa nedávno mluvil o tom, že do výběrového řízení by se mělo přihlásit okolo deseti zájemců. Nový vlastník ČSA má být znám do konce září.

ČTK, Lidovky.cz

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz