Úterý 26. května 2020svátek má Filip 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Rozkopaný Smíchov. Nic nám neřekli, zlobí se na Andělu. Zákazníci ucpali garáže

Uzavírka kvůli opravě tramvajové trati na Plzeňské. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uzavírka kvůli opravě tramvajové trati na Plzeňské. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Nervozita a dlouhé fronty. Stovky řidičů zůstaly v pondělí uvězněny v podzemních garážích pražského obchodního centra Nový Smíchov. Na výjezd museli čekat i více než půl hodiny. Od okolí je totiž odřízla uzavírka v Plzeňské ulici. Kromě naštvaných řidičů se zlobí i vedení obchodního domu.

Dva měsíce bude doprava po smíchovské tepně - Plzeňské ulici - komplikovaná. Oprava tramvajové trati a přilehlých komunikací se postarala o řadu změn jak pro cestující, kteří si na omezenou dobu musí zvykat na nové spoje, tak pro řidiče. Uzavírka však nečekaně překvapila i zákazníky obchodního centra, kteří si kvůli dopravním komplikacím museli nedobrovolně prodloužit nákup, a to o desítky minut v podzemních garážích.

Obchodní dům bez informací

„Problém je, že nás jako obchodní centrum nikdo neinformoval. Situace by se samozřejmě nezlepšila, ani kdybychom tu informaci měli, mohli bychom však naše zákazníky alespoň dopředu informovat,“ řekla serveru Lidovky.cz Jana Mouchová z obchodního oddělení nákupního centra Nový Smíchov. 

Uzavírka kvůli opravě tramvajové trati na Plzeňské.
Uzavírka kvůli opravě tramvajové trati na Plzeňské.

O uzavírce se vedení obchodního domu dozvědělo až v pondělí odpoledne, kdy došlo v podzemních garážích k přehlcení. Situaci tak muselo řešit nárazově a ve spěchu.  Detaily v té chvíli byly k nalezení jak na stránkách městské části Prahy 5, tak na webu Pražské integrované dopravy, pražského dopravního podniku i magistrátu. Oznamovací povinnost má totiž podle radního pro dopravu páté městské části Petra Hnyka právě dopravní podnik. 

Ten informoval jak instituace, tak veřejnost prostřednictvím svých stránek i sociálních sítí. „Podrobnosti jsme poskytli i skrze média už před víkendem, tedy několik dní před omezením. My jsme samozřejmě zprávu dotčeným subjektům, to znamená městské části a magistrátu oznámili. Kde je potom v zákoně napsáno, že máme informovat každý jednotlivý subjekt?“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl.

Omezení tramvajové dopravy

Od 15. srpna 2015 (přibližně od 0.30 hodin) do 17. října 2015 (přibližně do 4.30 hodin) bude z důvodu rekonstrukce tramvajové trati v Plzeňské ulici obousměrně přerušen tramvajový provoz v úseku Anděl – Kavalírka.

zdroj: dpp.cz

Obchodní centrum však trvá na tom, že se o plánovaných změnách od nikoho nedozvědělo.

„Informaci nakonec měli návštěvníci už při vjezdu do garáže - tam jsme napsali, že z důvodů stavebních prací v okolí centra může být prodloužen výjezd, a to třeba až o půl hodiny,“ přiblížila Mouchová, jak obchodní centrum situaci řešilo. „Ale je to námi naprosto neovlivnitelná záležitost, protože je to způsobeno dopravní situací v okolí. My jen informujeme zákazníky uvnitř centra, a to jak letáčky, tak rozhlasem,“ popsala mluvčí.

Sanitky problémy nemají

Uzavírka na Plzeňské znepříjemnila jízdu stovkám cestujícím i řidičům čekajícím v kolonách. Záchranářů se změny ale nijak nedotkly. Podle mluvčí pražské záchranné služby Kláry Fikejzové sanitky kvůli ucpané Plzeňské třídě nenabraly zpoždění. „Zatím jsme žádné problémy nezaznamenali. Všechno funguje normálně. Pokud dojde ke komplikaci, tak záchranáři zvolí zkratku, například pod Bělohorskou ulicí,“ dodala Fikejzová.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!