6. dubna 2012 11:04, aktualizováno  15:07 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

O víkendu bude výluka na trase metra C

Pražské metro (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražské metro (ilustrační foto). | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA V pátek večer začne několikadenní výluka na trase metra C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání. Důvodem je oprava výhybky u stanice metra I. P. Pavlova. Omezení potrvá do 10. dubna ráno. Spoje metra do té doby nahradí speciální linky autobusů. Poslední souprava úsekem projede dnes kolem 21. hodiny.

Po dobu opravy bude v úseku Hlavní nádraží - Pražského povstání zavedena náhradní autobusová doprava X-C, která bude zastavovat u všech stanic metra.

Cestující na lince metra C budou v době výluky jezdit z konečné stanice Háje do stanice Pražského povstání. Na opačné straně trasy vlaky pojedou z konečné stanice Letňany na Muzeum.

PŘEČTĚTE SI:

Od každého spoje metra budou z konečných zastávek náhradní autobusové dopravy (Hlavní nádraží, Pražského povstání) odjíždět 3 kloubové autobusy. Další autobus pojede navíc mezi jednotlivými příjezdy spojů metra.

Další informace o výluce a navigaci na náhradní dopravu se dozvíte z informačních tabulí ve stanicích Hlavní nádraží, Muzeum, I. P. Pavlova, Vyšehrad a Pražského povstání nebo na www.dpp.cz.

Na nejexponovanějších místech budou o dopravních opatřeních spojených s výlukou informovat vyškolení pracovníci ve výstražných vestách s logem dopravního podniku.

Začíná turistická sezona, ostatní spoje posílí

Ostatní dopravní spoje v Praze ale v sobotu 7. dubna naopak posílí. V souvislosti se začátkem turistické sezony bude o víkendech a o svátcích jezdit více vybraných příměstských autobusových linek, například do Mníšku pod Brdy, na Slapy či Okoř.

Ve volných dnech bude také z Dobřichovic v okrese Praha-západ jezdit k brdským lesům a údolí Berounky speciální autobusový spoj pro cyklisty, a to pětkrát denně. Za přepravu jízdního kola lidé zaplatí 16 korun bez ohledu na vzdálenost.

ČTK, rkaŠárka Bláhová

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!