12. prosince 2008 11:47 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Občerstvení zdarma na letech ČSA zůstane

Letadlo v barvách ČSA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo v barvách ČSA | foto: Reprofoto

PRAHA České aerolinie nezruší v příštím roce bezplatné podávání občerstvení a nápojů v ekonomické třídě na palubách svých letadel, ale plánují rozšířit prodej doplňkových služeb. ČTK to dnes řekla mluvčí Daniela Hupáková. Reagovala tak na informace Mladé fronty Dnes, podle kterých chtějí aerolinie od února v ekonomické třídě podávání jídla zpoplatnit.

Rozšířením prodeje chce podle Hupákové firma reagovat na požadavky cestujících, kteří na palubách žádali možnost dokoupení občerstvení nad rámec standardního servisu. "Ten i nadále bude v nezměněném rozsahu
poskytován cestujícím zdarma," dodala.

Cestující si budou moci dokoupit především alkoholické nápoje, ale také bohatý výběr nealko nápojů nad rámec základních, které nyní poskytují bezplatně jako součást občerstvení. V nabídce budou také různé sladkosti,
čokolády, nebo slané mandle či crackery. Ceny se budou pohybovat na úrovni běžné v českých restauracích střední třídy.

Pasažéři se s nabídkou doplňkového prodeje zboží setkají poprvé od února příštího roku na několika vybraných spojích. Pokud se nabídka setká se zájmem cestujících, rozšíří se od hlavní letní sezóny na všechny ostatní spoje nad 1,5 hodiny. Na kratších linkách není možné prodej nabízet z časového hlediska.

Podle Hupákové noviny zkreslily návrhy opatření, které se v rámci firmy probírají. "Článek čerpá z interních podkladů, které hovoří o vylepšení servisu a rozšíření sortimentu na palubách. V těchto materiálech je zcela jasně určené rozdělení standardních a nadstandardních služeb Českých aerolinií," dodala.

Letadla ČSA přepravila za tři čtvrtletí letošního roku 4,4 milionu cestujících, o pět procent více než loni. Nejvíce vynášela tradičně pravidelná přeprava, kde se výnosy po započtení vlivu kurzů zvýšily o 7,6 procenta na 12,41 miliardy korun. České aerolinie čeká v následujících měsících privatizace.
Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?