Středa 26. února 2020svátek má Dorota 3 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Obliba dálkových vlaků RegioJetu roste. Chystají se spoje na Ukrajinu a do Polska

Vlak RegioJetu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak RegioJetu | foto: RegioJet

Brno Dálkové vlaky RegioJetu loni přepravily 6,5 milionu lidí, meziročně o 600 tisíc více. Zájem rostl především o mezinárodní spoje z Prahy do Bratislavy a Vídně. Další čtyři miliony cestujících převezl RegioJet na slovenské regionální lince z Bratislavy do Komárna, uvedl ve středu v tiskové zprávě mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Firma Radima Jančury provozuje dálkové vlaky bez dotací na trase z Prahy do Ostravy a dále přes severní Slovensko do Košic a z Prahy přes Brno do Břeclavi a dále do Vídně nebo Bratislavy. Letos plánuje firma další expanzi v nedotované dopravě. Vlaky do Vídně budou pokračovat do Budapešti, Jančura chystá také vlaky na Ukrajinu a do Polska.

Od poloviny loňského prosince začal dopravce jezdit také na státem objednávaných rychlících z Brna do Bohumína a na krajem objednávaných osobních vlacích v Ústeckém kraji.

Dopravce letos plánuje uvést do provozu nové vícesystémové elektrické lokomotivy Traxx od výrobce Bombardier, chystá stavbu vlastního depa a rozšiřování zázemí pro údržbu. I proto se stal v novém roce novým technickým ředitelem Miroslav Kupec, který byl do loňského června generálním ředitelem Českých drah. Poté jej odvolala dozorčí rada.

Ostatní dopravci zatím loňské počty cestujících nezveřejnily. Dominantnímu dopravci, Českým drahám, přibývají stejně jako RegioJetu také řadu let po sobě a za tři čtvrtletí loňského roku jich bylo 137,5 milionu.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.