10. června 2016 16:29 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Od pondělí se začne opravovat D2. S omezením musí řidiči počítat do září

Dálnice D2 je na 46. kilometru ve směru na Bratislavu uzavřena kvůli nehodě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice D2 je na 46. kilometru ve směru na Bratislavu uzavřena kvůli nehodě... | foto: ČTK

BRNO Silničáři v pondělí začnou opravovat dálnici D2 mezi 12. a 18. kilometrem ve směru na Brno. S omezením musejí řidiči počítat až do září. Ředitelství silnic a dálnic za rekonstrukci zaplatí 122 milionů korun. Po většinu doby oprav bude možné jet v jednom směru dvěma pruhy, v opačném pouze jedním pruhem, uvedl v tiskové zprávě mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Dálnice D2 se postupně opravuje již několik let kvůli velmi špatnému stavu cementobetonové vozovky, která má řadu prasklin. Silničáři na ní vždy uzavřou celý jízdní pás a nechávají průjezdné celkem pouze tři pruhy vzhledem k tomu, že intenzita dopravy je zde nižší a kolony se tvoří jen výjimečně i tam, kde se jede jedním pruhem. Maximální rychlost v místě omezení je 80 kilometrů za hodinu.

Letos už silničáři opravili úsek směrem na Brno mezi 18. a 24. kilometrem a nyní se opravuje úsek od nultého kilometru po třetí kilometr taktéž směrem do Brna. V tomto úseku je doprava nejhustší a hotov má být v polovině prázdnin. Letos ještě zbývá opravit úsek mezi 10. a 15. kilometrem směrem do Bratislavy. Tím bude tento směr téměř hotov, směrem do Brna bude potřeba opravit ještě zhruba polovina ze 60 kilometrů na českém území.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!