22. listopadu 2017 11:28 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Od příštího roku přibude dalších 41 kilometrů dálnic bez poplatku

Ministerstvo rozšířilo počet bezplatných úseků dálnic (Ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministerstvo rozšířilo počet bezplatných úseků dálnic (Ilustrační foto). | foto: ČTK

PRAHA Příští rok se síť zpoplatněných komunikací zkrátí o 41 kilometrů. Bez dálničních známek budou moci jet řidiči nově po dálnici D6 z Chebu do Karlových Varů, nebo po jihočeské D3 u Veselí nad Lužnicí. Bez poplatku bude také dálnice D55 kolem Otrokovic, D52 u Pohořelic a část D46 u Hněvotína. Vyhlášku vyjímající tyto úseky ze zpoplatněných dnes podepsal ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo dopravy.

Přehled dálničních úseků bez poplatku od příštího roku

  • D3 Veselí nad Lužnicí sever - Bošilec (104. - 109. km)
  • D6 Karlovy Vary - Cheb (131. - 162. km)
  • D46 Hněvotín - Olomouc, Slavonín (37. - 39. km)
  • D52 Pohořelice (23. - 26. km)
  • D55 Otrokovice (30. - 32. km)

Zdroj: Ministerstvo dopravy

„Jsou to úseky, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd. Vyhláška také určuje podobu nových dálničních kupónů, které se začnou prodávat od prosince,“ uvedlo ministerstvo. Už dříve úřad avizoval, že dálniční kupony pro příští rok nezdraží, ceny tak zůstanou na 1500 korunách za roční kupon, cena měsíčního kuponu bude 440 korun a desetidenního 310 korun.

Prodej ročních kuponů bude zahájen nejpozději k začátku prosince. „Doporučujeme motoristům, aby ve vlastním zájmu neodkládali nákup ročních kupónů na konec ledna, ale koupili si je co nejdříve. Vyhnou se tak případnému riziku, že při hromadných nákupech kupónů na poslední chvíli budou na některých prodejních místech přechodně vyprodané,“ uvedl Ťok.

Ministerstvo dopravy udělovalo výjimky pro jízdu bez dálničních známek v posledních letech opakovaně. Od začátku letošního roku úřad zrušil jízdu povinně s dálniční známkou na zhruba 100 kilometrech dálnic, o rok dříve to bylo 45 kilometrů. Kamionové dopravy, která za průjezd dálnicí platí elektronické mýto, se výjimky udělené ministerstvem netýkají.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!