10. listopadu 2009 11:33 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Odboráři uspěli: Praha dá dopravnímu podniku 900 milionů korun

Nový autobus Dopravního podniku hlavního města Prahy byl představen před pražským magistrátem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový autobus Dopravního podniku hlavního města Prahy byl představen před pražským magistrátem. | foto: ČTK

PRAHA Radní hlavního města dnes odsouhlasili uvolněním 900 milionů korun pro dopravní podnik. ČTK to řekl nejmenovaný účastník jednání rady. Peníze mají zmírnit špatnou finanční situaci podniku, kvůli které hrozí odboráři podniku stávkou. Rozhodnutí rady zřejmě bude muset ještě potvrdit zastupitelstvo.

Odborové organizace už dříve uvedly, že požadují doplacení 1,9 miliardy korun, které podniku budou chybět na provozní náklady.

Podle informací ČTK rada dnes stáhla z programu jednání o dalším outsourcingu v Dopravním podniku hlavního města Prahy (DPP). Podle tohoto návrhu se v příštích letech měla o údržbu renovovaných sovětských souprav metra starat společnost Škoda Transportation.

Čtěte: Odboráři varují stávkokaze


Zastavení outsourcingu je jedním z požadavků, které odboráři předložili v pondělí členům krizového štábu hlavního města. Požadovali také odchod ředitele Radka Novotného, který má v podniku na starosti outsourcing.

Odbory daly městu čas do středeční půlnoci, aby splnění požadavků slíbilo. Pokud se tak nestane, začnou jednat o vyhlášení stávky. S krizovým štábem města budou odboráři znovu jednat ve středu v poledne.

ČTK, Lidovky.cz