Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Odboráři v pondělí ochromí Česko. Zastaví se vlaky i autobusy

Stávka v dopravě se uskuteční 1. března od 4 do 9 hodin, dohodli se zástupci odborů. Protest nejvíce postihne železnici a pražskou městskou dopravu. Odborům vadí vyšší zdanění zaměstnaneckých výhod, které platí od ledna letošního roku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 23.2.2010 22:51

ochromené Česko

Někde jsem četl, že lidovky teď mají akci pozornosti vůči klišé. Nuže, to, že odboráři ochromí Česko, je myslím klišé jak bagr.

A je to nadsazené. Česko ochromené nebude. Někteří lidé budou ochromení, mnozí jiní si užijí volno, z něhož plynoucí komplikace půjdou na hlavu odborářů, což je vlastně ohromně příjemné. Nedostat se včas do školy, do práce... joj :-).

Všem, kterým to skutečně ublíží, se za tento svůj lehkovážný tón omlouvám. Ale to není celé Česko.

M. Frank 23.2.2010 20:09

Progresivní zdanění

To je přístup KSČSSD, pracovité lidi zdanit nerovnou daní a své voliče - líné lemply obdarovat nezdanitelnými výhodami. 0č férovější je například zdanění majetku, který valná většina pobíračů dávek získala nelegálně a nezdaněně. Pana Pixlu to velmi dráždí, on by musel zdanit své haciendy, on pobírač dávek, jaká hrůza! To je takzvaná sociální spravedlnost v podání KSČSSD, co je doma nakradeno, to se nepočítá a nedaní.

L. Pixa 24.2.2010 7:17

Mistr Frankeinštajn .....

Pan Pixa v Česku oproti Vám nic nedaní. A ani žádné dávky nepobírá. To je jenom Vaše hloupoučká konstrukce - kdo nesouhlasí s Vaším názorem je automaticky pobírač dávek,komunista nebo zloděj. Máte to vskutku jednoduché. Jednoduché myšlení - jednoduchý človíček - jednoduchý život .........

M. Frank 24.2.2010 9:39

Re: Mistr Frankeinštajn .....

 Pixa hlavně lže, lhal jako havíř vodka s českým IP úplně stejným, jaké má nyní.  A že se stydí za své členství v KSČ je smutné, je to holt složitý človíček.

L. Pixa 24.2.2010 11:36

Schválně,jaké IP si myslíte,že mám .....

Frankeinštajn,jednoduchá osobo,copak,copak,nelíbí ? Pixa nemá důvod lhát. Pixa Vás má na háku. Pixa se Vám, rohatým modrákům jenom směje .........

M. Frank 24.2.2010 11:45

Re: Schválně,jaké IP si myslíte,že mám .....

Komunisto ubohý.

M. Frank 23.2.2010 20:00

Psal jsem o tom již v říjnu zde na LN

Na schůzce Paroubka s odborovými předáky v říjnu minulého roku bylo dohodnuto, že před volbami bude nepřetržitá série stávek v dopravě, hlavně v Praze. Jedná se o stávku politickou, nevztahuje se tedy na ni zákon o kolektivním vyjednávání. Proto mohou organizátoři i účastníci stávky dostat okamžitou výpověď bez odstupného z důvodu porušení pracovních povinností. Proto jednali s Paroubkem, který má za úkol stávku spolu s komunisty v parlamentu zlegalizovat. I z toho důvodu nechtěl Paroubek stávku v listopadu, ani v únoru. Začíná nám březnový puč soudruzi!

J. Anděl 23.2.2010 23:05

Re: Psal jsem o tom již v říjnu zde na LN

Hm, tohle je zajímavé. Ach jo, třeba ale nemáte pravdu. Nějaké další, zasvěcené, komentáře? Tohle mě totiž zaujalo a neubráním se asi sledovat další vývoj s ohledem na tuto poznámku.

J. Tínek 23.2.2010 19:54

Odbory si pletou svoje poslání

Teď budou trestat nevinné !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Styďte se. Až díky Vám zemře nějaký člověk,kterému se včas nedostane pomoci, počítejteže vás lidi budou mít ještě radši.

R. Sedláček 24.2.2010 4:07

Re: Odbory si pletou svoje poslání

Pamatuji na to, jak nás pokřivené komunistické školství v předmětu zvaném "Občanská nauka" učilo, že odbory vznikli jako protipól a ochrana dělníků proti vykořisťovatelům a zlodějským kapitalistům. Proto odborář nikdy nemohl být vde vedení čehokoliv krom odborů.

Pan Štěch je příkladem, jak to nemá být. Má-li být důvěryhodným šéfem odborů, může být v jakékoliv straně (ČSSD a KSČM jsou pochopitelnější), ale nemůže být senátorem, podnikatelem, ani členem dozorčích rad. Odboráři by si měli své bossy trochu prolustrovat a mrknout se jim na daňová přiznání.

L. Pixa 24.2.2010 7:38

Pokřivené školství do morku kostí .......

Holt Vám Sedláček,to pokřivené školství zůstalo až dosud v hlavince a ne a ne odejít ..... Neustále žijete v zajetí komunistických doktrín,kterých se nemůžete zbavit. Lustrování,pozorování obličejů - to je Vaše doména ......

J. Belling 23.2.2010 19:37

Je ta stávka legální

Stávka je tolerována jako součást dialogu mezi zaměstnanci a zaměstnavateli. Stávka vynucující si změnu zákona je stávkou politickou, na kterou se zákon o kolektivním vyjednávání nevztahuje. 

Soudci, státní zástupci a policie by měli jednat.

R. Škrabal 23.2.2010 20:12

Re: Je ta stávka legální

Nechcete toho trochu přílš? Mají svých starosí dost. Musí uhájit svá 4%.

J. Červenka 23.2.2010 18:04

Stejně to tady jednou dopadne takhle

http://www.youtube.com/watch?v=73QMOa5TiBo               (doporucčuji dokoukat do konce)

J. Červenka 23.2.2010 17:49

Zlatý komunisti

ťi jakťeživ na člověku nic nechtěli  to je hnus co se to tady děje  v tomdle absurdistánu

R. Kresta 23.2.2010 16:39

Odbory?

To že jsou odbory? Tohle je pouze nátlaková organizace, která jen podporuje pokřivené myšlení, že něco je zdarma. Zaměstnanecké výhody jsou sice hezké, ale proč máme na nefunkčnost a neschopnost ČD jako celku doplácet všichni?

Není to náhodou tak, že se blíží volby, takže pátá kolona socialistů vytáhla do boje pod hlavičkou odborů?

L. Pixa 23.2.2010 17:00

Co mají režijní jízdenky společného ...

 s nefunkčností a neschopností ČD jako celku ? Za to přece nemohou odboráři ale vedení  ČD. Zainteresujme finančně vedení ČD na funkčnosti a schopnosti a budete vidět jak začnou parádně jezdit. Pokud bude mít vrcholné vedení ČD stotisícové platy nezavislé na tom jak firma pracuje,tak se nikdo zlepšení nedočká .....

R. Kresta 23.2.2010 20:04

Re: Co mají režijní jízdenky společného ...

Přestože vedení ČD stojí za --CENSORED--, bylo by to velice laciné hodit vše jen na to vedení. Dráhy celkově mají zbytečně mnoho zaměstnanců, kteří považují zaměstnanecké výhody za samozřejmost :/

M. Frank 23.2.2010 20:11

Re: Co mají režijní jízdenky společného ...

Ale vy komančský fešáku, jak chcete něco měnit, když okamžitě nastoupí Dušek a stávkuje? Není šance něco změnit dokud firmě vládnou odboráři z KSČSSD.

L. Pixa 24.2.2010 7:26

Náckovská obludo ......

Pokud  stahujete kalhoty kilometr před brodem / protože není šance /,tak raději mlčte a držte krok. Vyléváním zlosti na osud si moc nepomůžete ......

J. Belling 23.2.2010 19:34

Re: Odbory?

No ale, tohle přesně odbory jsou. Nátlaková skupina je neutrální politologický termín. Až Gusta Husák mu dal v roce 1969 negativní náboj.

J. Anděl 23.2.2010 22:57

Re: Odbory?

No mně přijde jednoznačné, že zaměstnanecké výhody by neměly být tímto směrem omezovány. Neefektivní dráhy jsou jedna věc, ale to nikterak neřeší zdanění zaměstnaneckých výhod.

Když mi to někdo logicky vyvrátí, budu rád, možná se pletu, ale stejně si myslím, že případné zdanění zaměstnaneckých výhod jen prodraží využívání služeb zákazníkům.

Navíc já zaměstnanecké výhody všem zaměstnancům ze srdce přeji. Jedná se myslím o dost zásadní motivaci k práci. Těch by mělo přibývat. Jednoznačně.

P. Zeman 23.2.2010 23:20

Re: Odbory?

A nemyslíte, že hlavním motivačním činitelem zaměstnance by měl být jeho plat ;-)? Za ten si pak může zaměstnanec užít výhod dle svého výběru a ne to, co mu naservíruje zaměstnavatel. Jinak se domnívám, že zaměstnavatel by neměl suplovat sociálku.

R. Sedláček 24.2.2010 4:16

Re: Odbory?

V tržním světě platí, že :

1.zaměstnanecké výhody mohu rozdávat pouze v případě, že si na ně vydělám (já podnikatel, moje společnost atd.)

2. pokud firma sotva přežívá, musím být rád, že mám práci a za ni plat.

Nechápu, proč hluboce ztrátové a neefektivní ČD prolezlé odbory by měly rozdávat nějaké výhody svým zaměstnancům, když je každoročně musí dofinancovávat stát (jako jediný akcionář) z peněz nás všech.

L. Pixa 24.2.2010 7:31

Tržní svět ... ?

 Sedláček pochopil fungování tržního světa kde ? Na Okresní vojenské správě ....?? Režijní jízdenky rozdávají odbory ???? Melete hovadiny jenom proto aby jste mlel ......

R. Sedláček 24.2.2010 8:07

Re: Tržní svět ... ?

Vedl sedlák vola na řetězu) a potká souseda. Soused mu říká:" konečně vedeš Pixu na porážku?",

"ne", odpoví sedlák,"nechám jej dožít v zoologické zahradě, aby ho vidělo co nejvíce dětí. Takoví volové už se dneska nerodí"

L. Pixa 24.2.2010 11:28

Tak co,rozdávají režijní jízdenky odbory nebo ne ?

Tak kdopak je vůl,Sedláček ? Melete hovadiny a když jste na to upozorněn,tak začnete nadávat. Ale ano,nadávejte,nadávejte ....... na víc nemáte.Házejte sítě,pomlouvejte,nadávejte Pixovi,Paroubkovi,Škromachovi,Paroubkové ....... nadávejte všem. Pokud se Vám uleví a získáte tím sebevědomí,klidně. Je to ale sebevědomí závistivého ubožáka,zalezlého ve své noře,plivajícího jedovatosti kolem sebe  .........

R. Sedláček 24.2.2010 14:47

Re: Tak co,rozdávají režijní jízdenky odbory nebo ne ?

Bacha, aby se hnědý proužek nezměnil na blátíčko. To by v Cessně nemusel být dorý vzduch pane Pixo alias Havíři vodko

J. Anděl 24.2.2010 8:09

Re: Odbory?

Tak já to napíšu jinak.Chápu a uznávám vaší i kolegy výše připomínku.

Věc mi osobně nepřijde pouze ekonomická. Vysvětlím. Zvyk a tradice jsou něco, čemu jako lidé dáváme poměrně velkou hodnotu. Dárky na vánoce či nějaká výročí, různé rituály dospělosti (svatba, promoce atp.), všechno se řídí nějakým zvykem. Celá naše kultura. Spadají do toho i zaměstnanecké výhody. Nejsem historik, ale mám pocit, že už od dávných dob dostávali lidé k platu něco specifického od svého zaměstnavatele (no, někdy jenom to).

Samozřejmě ani zvyky nejsou naprosté tabu a situace může vyžadovat změnu. Možná je tohle ta situace, kdy to nejde jinak. Nelze ale počítat s tím, že to společnost přijme bez mrknutí oka. Je to sice psychologicky nedospělé, ale je fakt, že na zvycích stojí náš pocit stability ve světě. Dokud některé věci fungují tak, jak jsme zvyklí, cítíme se bezpečně, v opačném případě narůstá stres. Ten má své známé projevy - nespokojenost, nervozita, chybovost, deprese, náchylnost k nemocem, náchylnost ke vzpourám proti změnám.

Beru zpět, že by se tato změna neměla odehrát, to musí posoudit někdo jiný. Její nezbytnost. A posoudí jí ostatně i čas. Jen chci říct, že to je docela velká změna, jejíž hodnota není jenom a pouze v té sumě, kterou je potřeba zaplatit navíc.

K. Hosnedl 23.2.2010 16:14

A budou také stávkovat po volbách ?

Myslíte si někdo že jim to bude Paroubek tolerovat ?


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...