10. prosince 2009 19:37 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Odboráři zaútočili dýmovnicí na večírek poradenské firmy

Odboráři pražského dopravního podniku demonstrují před restaurací, kde firma BNV Consulting pořádá vánoční večírek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odboráři pražského dopravního podniku demonstrují před restaurací, kde firma BNV Consulting pořádá vánoční večírek. | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Odboráři pražského dopravního podniku (DPP) protestovali na pražském Staroměstském náměstí proti vánočnímu večírku firmy BNV Consulting, která v jejich podniku dělala personální audit a doporučila propouštění.

Odboráře namíchla i pozvánka firmy BNV Consulting na vánoční večírek. Ten se koná ve čtvrtek večer v restauraci U Zlaté konvice na Staroměstském náměstí. Několik desítek odborářů přišlo před podnik, kde firma slaví. Nejprve jen hlasitě skandovali a dávali najevo svou nelibost nad každým příchozím návštěvníkem večírku, později přitvrdili - z hloučku demonstrantů vyletěla na schody vedoucí do restaurace dýmovnice.Odboráři pražského dopravního podniku demonstrují před restaurací, kde firma BNV Consulting pořádá vánoční večírek.

Odboráře urazila především komiksová část vánoční pozvánky poradenské firmy.

Komiksová část pozvánky BNV Consulting

Komiks si prohlédněte - ZDE.

Komiks je podle nich vrcholem cynismu a nelidského postoje k zaměstnancům pražského dopravního podniku. "BNV Consulting svými nesystémovými a nekvalifikovanými návrhy připravila o práci a existenční jistoty řadu dlouholetých zaměstnanců DP," napsali odboráři v prohlášení.

Vchod do restaurace, kde večírek probíhal, hlídala najatá ochranka. Odboráři vykřikovali hesla o tom, že si poradenská firma dělá mejdan za jejich peníze, a mohutně křičeli "fůůůj" na každého nového hosta. Poté, co z davu odborářů vletěla na schody dýmovnice, musela situaci řešit policie.

Městská policie a najatá ochranka hlídají před restaurací U Zlaté konvice, kde pořádá firma BNV Consulting vánoční večírek.

Odboráři žádají, aby se jim firma BNV Consulting za komiksovou pozvánku omluvila, to však Petra Barešová z poradenské firmy odmítla s tím, že komiks byl jen humornou nadsázkou. "Nemyslím, že by to někoho mohlo pohoršovat tak, jako například karikatury Mohameda, kvůli kterým se pálily dánské vlajky," uvedla Barešová.

"Čaj a horkou čokoládu jsme pro vás připravili, omlouvat se však nebudeme," řekla Barešová.

Dýmovnice vletěla do restaurace před půl osmou, krátce poté se odboráři rozešli.