29. prosince 2013 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ohňostroj omezí v Praze dopravu. Dostat se na nábřeží bude složitější

Pyrotechnická show vyvrcholila světelnými gejzíry, které létaly k nebi za doprovodu Smetanovy Vltavy.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pyrotechnická show vyvrcholila světelnými gejzíry, které létaly k nebi za doprovodu Smetanovy Vltavy. | foto: MAFRA Tomáš KristLidové noviny

PRAHA Kvůli tradičnímu novoročnímu ohňostroji bude v Praze 1. ledna omezena městská hromadná doprava. Na hodinu bude v několika úsecích obousměrně přerušen provoz tramvají, které pojedou po objízdné trase. V době konání ohňostroje bude naopak posílen provoz metra.

Pražský novoroční ohňostroj bude trvat 15 minut. Odpálen bude 1. ledna v 18:00 z Letenské pláně.

Provoz tramvají bude obousměrně přerušen od 17:30 do 18:30 především na vltavském nábřeží, a to od Palackého náměstí až k Mánesovu mostu. Tramvaje nepojedou také Myslíkovou ulicí.

ČTĚTE TAKÉ:

Linka 5 proto bude mezi Hradčanskou a Dlouhou třídou odkloněna přes zastávky Sparta, Letenské náměstí a Strossmayerovo náměstí. Tramvaj číslo 14 pojede místo v úseku Zborovská - Lazarská oklikou přes Palackého náměstí a Karlovo náměstí, číslo 17 bude v úseku Palackého náměstí - Strossmayerovo náměstí odkloněno přes zastávky Karlovo náměstí, Lazarská, Václavské náměstí, Masarykovo nábřeží, Bílá labuť, Těšnov a Vltavská.

Linka 18 bude v úseku Národní divadlo - Malostranská odkloněna přes zastávky Újezd, Hellichova a Malostranské náměstí.

Omezení se také dotkne autobusové linky 207, která pojede ve směru z Ohrady pouze do zastávky Dlouhá třída. V opačném směru pojede pouze v trase Florenc - Ohrada. Pro oba směry budou zrušeny zastávky Staroměstská, Právnická fakulta a Nemocnice Na Františku. Ve směru Ohrada se navíc ruší zastávky Dlouhá třída, Náměstí Republiky a Bílá labuť.

"Provoz metra bude asi od 17:00 do 19:15 posílen," dodal mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz