8. prosince 2016 16:52 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Oprava stanice metra B Jinonice vyjde na 145 milionů korun

Stanice pražského metra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanice pražského metra. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Rekonstrukce stanice pražského metra B Jinonice vyjde na 145 milionů korun. Důvodem oprav je zatékání vody do stanice. Novinářům to ve čtvrtek řekl technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský.

Stanice bude od 7. ledna do 7. srpna 2017 pro cestující uzavřena a vlaky tudy budou projíždět. Stanice v Jinonicích byla zprovozněna v roce 1988. Následovat by měla oprava stanice metra A Skalka.

„Stanice byla k rekonstrukci vybrána, neboť je ve velmi špatném stavu. Největším problémem je právě zatékající voda a směrem z kopce do Radlic nám tu teče slušný potok,“ řekl Šurovský.

Kromě izolací budou opraveny také povrchy stěn a stropů. Skleněné takzvané tvarovky ve stanici na sloupech zůstanou. Nyní je dělníci postupně sundávají a jsou uskladněny v technických prostorách stanice. Vyměněno bude také osvětlení, které je za hranicí životnosti. Vyměněno bude sklo na bocích sloupů, které nahradí vysokopevnostní keramika. „To kvůli vandalům. V budoucnu bude ale možná třeba vyměnit i to, neboť vandalismus je disciplína, která se vyvíjí,“ řekl Šurovský.

V další fázi zamýšlí podnik rekonstruovat stanici Skalka. V ní by ale provoz nebyl zastaven. Mezi dalšími stanicemi, které potřebují opravu, jsou podle Šurovského stanice Jiřího z Poděbrad, Flora a Želivského. DPP pak chystá rovněž přípravu rekonstrukce stanice metra C Opatov.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10.000 lidí. Praha dotuje DPP více než 10 miliardami ročně.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!