Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ostravu spojí s Mnichovem nová pravidelná letecká linka

Letuška - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letuška - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

MOŠNOV Mezi Ostravou a Mnichovem začne létat pravidelná linka. Z letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku odletí první letadlo tento pátek. Leteckou linku bude provozovat bez dotací regionální společnost JOB AIR - Central Connect Airlines (CCA) ze skupiny Central Connect Group, která už čtvrtým rokem zajišťuje lety do Vídně.

Letadlo soukromé společnosti pro 33 pasažérů bude z Mošnova startovat třikrát týdně - v pondělí, středu a pátek. Do 24. října bude odlétat ve 12:05, poté v 11:40. Na mnichovském letišti přistane za zhruba hodinu a půl. Odlet z Mnichova je plánován na 14:20. Cena jednosměrné letenky včetně poplatků bude od 3000 korun.

Společnost JOB AIR-CCA zahájí svou druhou pravidelnou linku z Mošnova, přestože počet pasažérů na lince do Vídně klesl od ledna do konce června meziročně o zhruba 35 procent. "Vlivem hospodářské krize jsme museli Vídeň zredukovat na dvě rotace místo původních tří. Mnichov je proto doplňkovým produktem," řekl ČTK obchodní ředitel JOB AIR-CCA Tomáš Skotnica.

Dopravce podle něho zvolil pravidelné přímé spojení s Mnichovem také kvůli velkému počtu cestujících, kteří létali přes Vídeň právě do spádové oblasti Mnichov, Stuttgart, Norimberk. "Sídlí tam centrály firem působících v Moravskoslezském kraji i obchodní partneři společností z našeho regionu," dodal Skotnica.

Letecké spojení mezi Ostravou a Mnichovem tak bude obnoveno po čtyřech letech. V listopadu 2005 ho ukončila letecká společnost Cirrus Airlines, která spolupracovala s Lufthansou. Tehdy byla důvodem špatná návaznost na další lety z Mnichova.

Podle Skotnici by měla být návaznost letů dostatečně zajištěna díky době příletu do Mnichova. "Nastavíme ale jen na cestujících, kteří by přes Mnichov letěli dále. Důležitá je klientela, která bude létat z Ostravy do Mnichova," dodal s tím, že počet navazujících letů z Mnichova zatím nedokáže upřesnit. Přes Vídeň mohou cestující letět do nejméně 120 destinací.

Kromě pravidelných linek do Mnichova a Vídně budou moci cestující nadále využívat letecké spojení do Prahy, které zajišťují ČSA.

Pravidelná linka z mošnovského letiště do Moskvy, kterou zajišťovala ruská společnost Polet Airlines, skončila v únoru po pěti měsících ztrátového provozu. Letiště patřící Moravskoslezskému kraji se kvůli ní propadlo do ztráty 15,877 milionu korun z předloňského zisku 970.000 Kč.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

OVĚŘENO: Jak udělat fotku do rodinného alba, aby vypadala jak od profíka?
OVĚŘENO: Jak udělat fotku do rodinného alba, aby vypadala jak od profíka?

Děti se nefotí zrovna snadno. Neustále někde pobíhají a nepostojí na jednom místě. Protože se všechno odehrává rychle, je dobré, když budete rychlí vy i vaše technika. Přečtěte si rady, jak udělat hezkou rodinnou fotku i s těmi nejmenšími.