Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pendolino přišlo o výkon. Místo něj jezdí do Ostravy náhradní souprava

Pendolino | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pendolino | foto: Lidové noviny

OSTRAVA/PRAHA Celkem čtyři spoje vlaku SuperCity Pendolino musí České dráhy v tomto týdnu nahradit obyčejnou soupravou z lokomotivy a vagónů v kvalitě EuroCity/InterCity. Jedna z moderních souprav totiž ztratila výkon.

„U jedné ze šesti souprav došlo k závadě na tlumivce. Souprava tak jezdí pouze s tříčtvrtečním výkonem. Pokud by došlo k závadě na další motorové skupině, hrozilo by neočekávané odstavení soupravy. Proto jsme zvolili preventivní opatření, kdy jsme Pendolino na jednom oběhu nahradili náhradní soupravou,“ vysvětluje Petr Šťáhlavský, mluvčí Českých drah. 

Změna se dotkne cestujících, kteří ve středu 18. března cestují mezi Prahou a Ostravou spoji SC 503, 508 a 511. ve čtvrtek 19. března pak vlakem SC 516.

„Rozsah opravy není možné uskutečnit během noci. Souprava musí být přesunuta na pracoviště depa v Libni, kde je hříž. Při opravě musí být na tomto speciálním zařízení sejmut celý podvozek, aniž by byla sedmidílná 200 metrů dlouhá souprava jakkoliv rozdělena,“ popisuje mluvčí Šťáhlavský náročnost opravy.

České dráhy sice mají ve svém vozovém parku celkem sedm pendolin, ale jedno z nich je právě na pravidelné náročnější několikatýdenní opravě po předepsaném počtu odjetých kilometrů. 

Dopravce tvrdí, že se jim pro takové případy nevyplatí držet další náhradní Pendolino, a proto některé spoje nahrazuje náhradními soupravami složenými z běžných vagónů tažených lokomotivou schopnou jet rychlostí až 160 kilometrů v hodině.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč
SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč

Sportuješ a ráda se hýbeš? Chceš svou snahu zefektivnit i vhodným jídelníčkem, ale nevíš, jak na něj? Nyní máš jedinečnou příležitost vyhrát...