Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Letuška trvala na tom, aby si cestují dala buldočka nad sebe. Pes v přehřátém úložném prostoru nepřežil

United Airlines | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy United Airlines | foto: wikipedia.org

WASHINGTON/PRAHA Pes zemřel během letu United Airlines, když letuška trvala na tom, aby byl umístěn do přehřátého úložného prostoru. Černý francouzský buldoček byl během pondělního letu z Houstonu do New Yorku umístěn do přepravky pro domácí mazlíčky. United Airlines přiznalo zodpovědnost za jeho smrt.

„Byla to nešťastná nehoda, ke které nemělo nikdy dojít,“ řekl zástupce aerolinky. Rodině vyjádřila „nejhlubší kondolence,“ napsala agentura AFP.

Třicetiletá pasažérka Maggie Gremmingerová, která seděla za majitelkou psa, řekla listu The New York Times, že majitelka dostala příkaz psa dát do úložného prostoru poté, co nastoupila s dvojicí dětí a nemluvnětem.

„Majitelka byla hodně neoblomná, toho psa nahoru do úložného prostoru dát nechtěla,“ řekla Gremminerová. „Říkala pořád ‚Můj pes je tady, ne, tohle je můj pes‘. Letuška jí ale stále žádala, aby ho dala nahoru, protože tam, kde byl, prý představoval nebezpečí, někdo o něj mohl prý zakopnout.“

Letuška posléze tvrdila, že nevěděla, že v přepravce byl pes. Majitelka ale tvrdí, že o tom letušku informovala a navíc, že pes i štěkal.

Jde o poslední v řadě problémů pro aerolinku United. Loni byl jeden z jejích pasažéru násilně vynesen z letadla. Incident tehdy získal velkou pozornost médií.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.