Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pět měsíců po otevření dopravní podnik zavře stanici metra v Motole

Dopravní podnik v Praze spustí v březnu takzvaný ověřovací provoz ve čtyřech... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní podnik v Praze spustí v březnu takzvaný ověřovací provoz ve čtyřech... | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Necelý půlrok po otevření nových zastávek pražského metra se jedna z nich ocitne mimo provoz. O víkendu se cestující nedostanou do konečné stanice Nemocnice Motol. Důvodem je dlouhodobě naplánovaná kontrola.

V sobotu a neděli tak budou muset pasažéři využít místo vlaků náhradní autobusy. Lidé z dopravního podniku chtějí zkontrolovat přechod mezi takzvaným raženým a hloubeným tunelem, který se nachází právě na cestě k motolské nemocnici.

„Prověříme tento přechod a jeho statiku, zda je všechno v pořádku,“ řekl pro Lidovky.cz dopravní ředitel podniku Jaroslav Urbánek. Podle jeho slov jde o preventivní prohlídku, s níž jeho lidé dlouhodobě počítali.

Zatím platí, že výluka potrvá celý víkend, ale pokud budou technici hotoví rychleji, bude se jednat o dřívějším otevření. Žádného dopravního kolapsu se Urbánek neobává. „Jde o stanici, kde je o víkendu minimum cestujících,“ uvedl.

Dopravní podnik vypraví pro pasažéry náhradní autobusy, které je dovezou na Petřiny a do Motola. Ve směru do centra můžou nasednout také do pravidelných linek číslo 180, 184 a 167, které je dovezou ke stanicím metra.

Na trase jsou čtyři stanice - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Práce začaly v roce 2009, metro se rozjelo letos v dubnu.

Zastávka Nemocnice Motol
Dopravní podnik v Praze spustí v březnu takzvaný ověřovací provoz ve čtyřech...
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...