15. září 2015 12:35 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pět měsíců po otevření dopravní podnik zavře stanici metra v Motole

Dopravní podnik v Praze spustí v březnu takzvaný ověřovací provoz ve čtyřech... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní podnik v Praze spustí v březnu takzvaný ověřovací provoz ve čtyřech... | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Necelý půlrok po otevření nových zastávek pražského metra se jedna z nich ocitne mimo provoz. O víkendu se cestující nedostanou do konečné stanice Nemocnice Motol. Důvodem je dlouhodobě naplánovaná kontrola.

V sobotu a neděli tak budou muset pasažéři využít místo vlaků náhradní autobusy. Lidé z dopravního podniku chtějí zkontrolovat přechod mezi takzvaným raženým a hloubeným tunelem, který se nachází právě na cestě k motolské nemocnici.

„Prověříme tento přechod a jeho statiku, zda je všechno v pořádku,“ řekl pro Lidovky.cz dopravní ředitel podniku Jaroslav Urbánek. Podle jeho slov jde o preventivní prohlídku, s níž jeho lidé dlouhodobě počítali.

Zatím platí, že výluka potrvá celý víkend, ale pokud budou technici hotoví rychleji, bude se jednat o dřívějším otevření. Žádného dopravního kolapsu se Urbánek neobává. „Jde o stanici, kde je o víkendu minimum cestujících,“ uvedl.

Dopravní podnik vypraví pro pasažéry náhradní autobusy, které je dovezou na Petřiny a do Motola. Ve směru do centra můžou nasednout také do pravidelných linek číslo 180, 184 a 167, které je dovezou ke stanicím metra.

Na trase jsou čtyři stanice - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Práce začaly v roce 2009, metro se rozjelo letos v dubnu.

Zastávka Nemocnice Motol
Dopravní podnik v Praze spustí v březnu takzvaný ověřovací provoz ve čtyřech...
mipMichal Pavec

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.