16. prosince 2017 12:39 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pilot ‚nakreslil‘ na oblohu obří vánoční strom. Testoval letadlo pro Emirates

Vánoční strom na obloze na snímku z radaru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční strom na obloze na snímku z radaru. | foto: FLIGHTRADAR24

PRAHA Měl provést testovací let, ale rozhodl se nabudit vánoční atmosféru. Zřejmě dobře naladěný pilot „nakreslil“ obří vánoční strom na oblohu nad Německem při zkoušce letu Airbusu A380 pro společnost Emirates.

Letadlo vyrazilo z hamburského letiště Finkenwerder ve čtvrtek ve tři čtvrtě na jednu odpoledne. Podle serveru Flightradar se mělo vrátit zpět na stejné místo v půl páté. 

Nicméně místo toho, aby pilot provedl jen několik obletů, rozhodl se, že testovací let využije ke slavnostnímu rozveselení a navození vánoční atmosféry. Vytvořil tak trajektorii ve tvaru vánočního stromu, který měl na sobě dokonce i ozdoby. Ty přidal pomocí pravidelných smyček do každé z namalovaných větví.

Kmen vánočního stromu v oblacích zasahoval až na jih Německa, ke Stuttgartu. Následně se pilot otočil a navrátil se do Hamburku. 

Čtvrteční „nebeské umění“ je mnohem shovívavější než dílo amerického stíhacího letounu, který v minulosti na oblohu nakreslil penis.

Lidovky.cz