31. července 2013 11:23 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Plzeňské tramvaje mají v Bratislavě úspěch, Škoda dodá dalších 15

Nové tramvaje Dopravního podniku Bratislava. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nové tramvaje Dopravního podniku Bratislava. | foto: Reprofoto

BRATISLAVA Plzeňská Škoda Transportation získala na Slovensku další velkou zakázku. Po úspěchu v tendru bratislavského dopravního podniku na dodávku 15 obousměrných tramvají za 39 milionů eur (miliarda korun) společnost uzavřela s DPB také kontrakt na 15 jednosměrných tramvají v hodnotě 36,75 milionu eur.

Součástí obou tendrů je opce na dalších 15 jednosměrných i 15 obousměrných tramvají a na údržbu vozů po dobu 15 let. Dceřiná firma Škody Transportation, společnost Škoda Electric, koncem června zase uspěla v tendru na dodávku 80 nových trolejbusů do Bratislavy za 41,6 milionu eur s opcí na dalších 40 vozidel.

Barevné varianty interiéru nových tramvají Dopravního podniku Bratislava.
Barevné varianty interiéru nových tramvají Dopravního podniku Bratislava.

Barevné varianty interiéru nových tramvají Dopravního podniku Bratislava.

Nové tramvaje získá Bratislava v průběhu dvou let. "Naše společnost Škoda Transportation slaví v Bratislavě další významný úspěch. Cestující se mohou těšit na zcela nová a moderní vozidla, která jim poskytnou vysoký komfort cestování," uvedl podle tiskové zprávy DPB k podpisu smlouvy na dodávku jednosměrných tramvají obchodní ředitel Škoda Transportation Jaromír Jelínek.

Bratislava dostane jednosměrné pětičlánkové tramvaje 29 T, které mají kapacitu 241 cestujících a které budou vybaveny také klimatizací. Před dvěma týdny uzavřela Škoda Transportation s DPB smlouvu na dodávku obousměrných pětičlánkových tramvají 30 T.

ČTĚTE TAKÉ:

"Ukončili jsme tři velké zakázky na nákup nových vozidel financovaných zejména z prostředků Evropské unie. V případě využití opce dojde k radikální obnově přestárlého vozového parku městské hromadné dopravy v Bratislavě," uvedl generální ředitel DPB Ľubomír Belfi. Bratislava kupuje nové tramvaje poprvé od roku 1996 a současně půjde o první nízkopodlažní tramvaje, které budou ve slovenské metropoli nasazeny do běžného provozu.

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.