24. ledna 2016 13:35 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Budeme Bratislavě závidět? Slováci postaví supermoderní autobusové nádraží

Autobusové nádraží se mělo přestavovat už několikrát, developerská firma termín... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobusové nádraží se mělo přestavovat už několikrát, developerská firma termín... | foto: hn.sk, HB Reavis

BRATISLAVA Již od roku 2005 se plánuje přestavba chátrajícího autobusového nádraží na Nivách v Bratislavě. Developerská firma vždy výstavbu odsunula. Nyní byly zveřejněny plány, podle kterých se začne stavět v lednu příštího roku. Nádraží by tak mělo začít sloužit v novém kabátě v průběhu roku 2019.

Bratislavské nádraží už dlouhé roky chátrá. O nutnosti přestavby se diskutuje více než deset let. Server hn.sk zveřejnil vizualizace, podle kterých se Bratislavané mohou těšit na moderní komplex, který nebude sloužit jen jako autobusové nádraží, ale také obchodní a administrativní centrum, bytový komplex a prostory pro volnočasové aktivity. Budova má mít podle plánu pět podlaží, z toho dvě v podzemí.

Cestující budou mít po ruce obchody pro rychlé nákupy - drogérii, supermarket a...
Obyvatelé Bratislavy se dočkají nové podoby autobusového nádraží.
Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz