27. února 2014 14:56 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Po neshodách s Matragi mohou letušky na nové uniformy zapomenout

Letušky ČSA na křtu pěti nových letadel Airbus 319/320 v roce 2007. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letušky ČSA na křtu pěti nových letadel Airbus 319/320 v roce 2007. | foto: ČTK

PRAHA Letušky další personál ČSA se nových uniforem zřejmě nedočkají. Po neúspěšném jednání s návrhářkou Blankou Matragi se společnost rozhodla zůstat u starých vzorů uniforem.

Kromě Matragi bylo osloveno původně dalších 13 tuzemských módních tvůrců, v poslední fázi ale jednal pouze s ní. "Od ukončení jednání s paní Blankou Matragi jsme doposud neoslovili žádné další návrháře. V tuto chvíli se přikláníme zůstat u stávajících uniforem," uvedl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení Českého Aeroholdingu.

Konec jednání mezi státní firmou a Blankou Matragi způsobila vzájemná neshoda ohledně podoby smlouvy. Podepsat závaznou smlouvu totiž módní návrhářka odmítla. Vadilo jí, že by její návrhy uniforem procházely připomínkováním ze strany Aeroholdingu a že by je tak bez její kontroly mohl upravovat někdo další.

Stevardky ČSA zatím létají v uniformách OP Prostějov, to letušky Korean Air...

Stevardky ČSA zatím létají v uniformách OP Prostějov, to letušky Korean Air (vlevo) oblékl věhlasný módní tvůrce Gianfranco Ferré

Největší obměna uniforem v rámci Českého Aeroholdingu měla nastat v roce 2015, kdy končí životnost velké části stejnokrojů personálu ČSA. Jde o uniformy z poslední obměny v roce 2006.

Nynější uniformy pracovníků ČSA navrhoval i šil Oděvní podnik Prostějov, který ale v roce 2010 zkrachoval. Právě podle těchto původních vzorů se budou s největší pravděpodobností šít nové stejnokroje i nadále. Společnost totiž podle Vysoudila nevylučuje, že v budoucnu otázku zcela nových uniforem opět neotevře, nyní to ale není aktuální.

Uniformy obléká zhruba tisícovka ze čtyř a půl tisíce lidí, které Aeroholding zaměstnává. Kromě ČSA jde o zaměstnance pražského Letiště Václava Havla nebo firmy Czech Airlines Handling, která se zabývá odbavováním cestujících a letadel.

Vzniknout měly pouze grafické návrhy, zakázky na ušití nových uniforem by Aeroholding vypisoval až podle aktuální potřeby.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz