Diskuse k článku: Nedomyšlenost nové trasy metra. Město nemá na parkoviště

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 24.2.2012 0:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Z. Veselý 24.2.2012 0:31

Celá ta trasa metra je politicky motivovaný nesmysl

Vede velkou oklikou. Napojuje Petřiny, které už mají poměrně dobré spojení tramvají na samostatném tělese. Stejně tak Motol, i odtamtud vede rychlá tramvajová trať.

Naopak problém Kladna metro neřeší. Ten by řešilo konečně opravit železniční trať 120, aby to nebyla nelektrifikovaná jednokolejka, ale zhruba to, co vede do Prahy od Kolína, Benešova, Kralup či Berouna.

Lidi z Kladna a okolí by pak nemuseli draze jezdit na P+R až do Prahy. Dojeli-by (autem, MHD, někteří i došli pěšky) na vlak do Kladna (vybudovat terminál někde v Kladně by bylo levnější než v Praze kvůli ceně pozemků) a pak vlakem rychle bez přestupu až do centra. Tak je to běžné na Západě.

J. Frgalova 23.2.2012 14:55

parkoviště?

na co..? u nás taky zřídili "akci" kdy sváží lidi skoro prázdnými autobusy na místo vedle nádraží, kde by mělo být ( prý v budoucnu) parkoviště ( točna), zatím je tu tankodrom s dírami v poli, protože žádná zpevněná plocha tam nikdy evidentně nebyla. Autobusy to zdevastovaly ještě víc než bylo před tím, takže ten, kdo jezdí k nádraží nějakým autem s nízkým podvozkem má co dělat, aby si neulomil výfuk. Nejlepší na tom je, že těch autobusů nebylo třeba, protože všemi zastávkami, kterými jezdí ( nově) bus jezdí i vlak. Prostě nějaký kamarád z kraje zřejmě pomáhá skrz dotace jinému kamarádu v OREDU, a tak zrušil zastavování vlaků na několika  místech a nahradil to busy bez toho aniž by se seznámil, zda ty busy mají odpovídající stanoviště. Některé zastávky jsou přímo na silnici - -načmárané žluté čáry bus a je vystaráno, že lidi uskakují do příkopu, když je projíždějící auto nemá šanci ve tmě vidět ( není tam osvětlení), to už nikomu nevadí.

J. Frgalova 23.2.2012 14:55

Re: parkoviště?

nádraží=vlakové ( jen doplňuji co tím myslím)

V. Kolman 23.2.2012 8:00

ZVEŘEJNĚTE ROZPOČET TOHO PARKOVIŠTĚ!

Docela by mě zajímal rozpočet parkoviště (+ terminálu busů) za 1300,-milionů korun, zdá se mi to předražené. Bylo by fér, kdyby ho DP zveřejnil. Občané by měli být informováni.

P.S. - Také by nebylo špatné, současně zveřejnit ceny několika obdobných P+R zařízení v okolních "civilizovaných" zemích, na př. v Německu.

J. Stejskal 23.2.2012 0:21

No tak snad to Metro

postaví tak, aby to v tom místě bylo možné, nebo ho nebudou stavět, ne? Nebo už je to zkasírované a udělat se to musí, jako stanice v letňanských polích?

J. Novák 23.2.2012 6:38

Re: No tak snad to Metro

Co máš jako na mysli? Žádná z plánovaných stanic metra A není v polích. Navíc, pokud to nevíš, tak je to již rozestavěné.

J. Stejskal 23.2.2012 12:47

Re: No tak snad to Metro

Není, ale bez P+R parkovišť ty stanice budou na nic. A tím hůř, že je to rozestavěné. Jsem rád, že jsme se natolik sblížili, že už si tykáme.