28. listopadu 2013 14:30, aktualizováno  14:41 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pohotovost: Letadlo z Moskvy do Karlových Varů přistálo v Praze

Letiště Václava Havla. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Václava Havla. (Ilustrační foto.) | foto: Reuters

PRAHA Na pražském Letišti Václava Havla byla vyhlášena pohotovost. Letadlo ČSA na lince Moskva-Karlovy Vary přistálo už v Praze. Byla přivolána záchranka a výjezd měli i letištní hasiči. Letadlo mělo problém s podvozkem, ale pilotům se podařilo ve větší rychlosti přistát.

„Letadlo přistálo za plné pohotovosti za asistence našich hasičů a záchranné služby. Co bylo důvodem, zatím nevíme,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí ruzyňského letiště Marika Janoušková.

„Některé z přístrojů hlásily nestandardní parametry a proto se posádka rozhodla přistát v Praze. Byl to logický krok, protože tu máme techniky a další zázemí. Vše proběhlo standardně,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí ČSA Daniel Šabík.

Cestující budou do Karlových Varů dopraveni autobusy. Z Karlových Varů do Moskvy ČSA vypravily náhradní letadlo.

Podle informací Policejního deníku na místo mířila i pražská záchranka, letadlo mělo totiž problém s podvozkem. „Pilotům se podařilo přistát ve větší rychlosti, všichni pasažéři jsou v pořádku,“ uvedl deník na svém facebookovém profilu.

mevMartin Nevyhoštěný

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!