7. dubna 2011 15:33 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pohřešovaná vzducholoď se našla nedaleko Lysé

Reklamní vzducholoď - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reklamní vzducholoď - ilustrační foto |

BRNO Reklamní vzducholoď brněnské firmy Unistav, která v pondělí ulétla ze svého stanoviště ve Staré Boleslavi nedaleko Prahy, dopadla ve stejný den po poledni na zahradu v chatové oblasti v Lysé nad Labem. Její nálezce ji původně považoval za zbytky rogala.

Dnes nález oznámil Unistavu. Firma potvrdila, že jde o zbytky vzducholodě, řekl mluvčí firmy Marek Navrátil. Pouť vzdušného plavidla byla poměrně krátká, neurazila ani 20 kilometrů.

Kvůli možnému nebezpečnému střetu v letadly byl případ sledován Řízením letového provozu. Vzducholoď, kterou není možné zachytit radary a není kvůli nízké oblačnosti vidět, mířila podle původních informací do Rakouska. Údajně měla být spatřena i nad Brnem. 

Čtěte více:

Podle Navrátila nálezce informoval už v pondělí Úřad pro civilní letectví, tam se ale nesetkal s pochopením. Dnes se obrátil na Unistav. Firma na místo vyslala svého technika, který vzducholoď identifikoval. Zbyla z ní jen hromada hadrů.

Unistav vzducholoď používal jako reklamu. Firma se domnívá, že ji někdo odřízl, protože byla dostatečně zajištěna. Podala proto trestní oznámení na neznámého pachatele. Vzducholoď si nechala vyrobit loni. Její hodnota je kolem 115.000 korun. Desetimetrová reklamní vzducholoď byla plněná heliem, které je lehčí než vzduch.

Vzducholoď ulétla ze Staré Boleslavi (červená značka). Místo do Rakouska však dolétla jen do Lysé nad Labem (modrá značka).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!