9. srpna 2014 15:42 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Portugalší piloti stávkují. Tamní aerolinky už zrušily desítky letů

Zpoždění letu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpoždění letu - ilustrační foto | foto: Shutterstock

LISABON Portugalská letecká společnost TAP Air Portugal musela kvůli 24hodinové stávce pilotů zatím zrušit více než tři desítky letů. Informovala o tom agentura AFP.

Piloti stávkují kvůli sporu o proplácení přesčasových hodin a jejich protest zasáhl zejména cestující na letišti v Lisabonu, kde v době vrcholící prázdninové sezony panuje kvůli zrušeným letům značný chaos.

Průměrný denní provoz aerolinek TAP Air Portugal v srpnu podle agentury AP zahrnuje zhruba 350 letů a 42.000 cestujících. Firma doufá, že během sobotního protestu uskuteční asi 150 letů. Zhruba 27.000 cestujících si již kvůli stávce změnilo termín letu.

ČTĚTE TAKÉ

"Všechny spoje do Brazílie a Afriky odletěly, což znamená, že někteří piloti se ke stávce nepřipojili," uvedl mluvčí aerolinek André Soares. Zrušeno dosud bylo 36 letů.

Českých cestujících se zatím rušení letů nedotklo. Z pražského letiště odletěly všechny pravidelné linkové spoje a zrušen zatím nebyl ani večerní let do Lisabonu.

Lidovky.cz, ČTK