27. února 2018 9:26 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Poruchy kolejí komplikují železniční dopravu v Praze. Provoz je omezen

Vlak zvaný Pantograf či Žabotlam na českých kolejích skončí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak zvaný Pantograf či Žabotlam na českých kolejích skončí. | foto: České dráhy

PRAHA Poruchy kolejí a zabezpečovacího zařízení komplikují v úterý ráno železniční dopravu v Praze. Provoz je zastaven ze Smíchova na hlavní nádraží a omezen mezi hlavním nádražím a Holešovicemi. Závady by mohly být odstraněny do 10:00. S mrazem poruchy podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřiny Šubové možná nesouvisí.

„Může to být vlivem mrazu, i nemusí, ale může to být běžná porucha,“ řekla Šubová.

Provoz mezi Smíchovem a hlavním nádražím zastavila před 06:00 závada výhybky na Smíchově. Některé rychlíky od Plzně kvůli ní zakončily jízdu na Smíchově, další vlaky byly zrušeny nebo je České dráhy musely poslat odklonem přes Vršovice.

Na plzeňské trati je navíc prasklá kolejnice mezi Radotínem a Dobřichovicemi, vlaky tam mohou jezdit po jedné ze dvou kolejí a podle Šubové nabírají zpoždění kolem 20 minut.

Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení mezi hlavním nádražím a Holešovicemi vznikají podle Šubové jen minutová zpoždění. Podle webu Českých drah se omezení dotklo dvou ranních rychlíků do Českých Budějovic, jejichž výjezdové místo dopravce přesunul z Holešovic na hlavní nádraží.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.