29. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Poslední šance na rezervaci novoroční jízdenky. Zbývá pár míst

Vlak (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

PRAHA Na Nový rok zůstávají ve vlacích a autobusech poslední volná místa. Lidé, kteří se v tomto termínu budou vracet z dovolených, by proto neměli s nákupem jízdenek otálet.

Místa v nejvytíženějších časech jsou vyprodaná a postupně se prodávají i místa v posilových spojích, které dopravci do harmonogramu na první den v novém roce zařadili.

"Vše, co jede z Ostravska do Prahy po půl desáté, je vyprodáno," řekl mluvčí Student Agency, která provozuje železničního dopravce RegioJet, Aleš Ondrůj. Volno je podle něj pouze v prvním ranním vlaku, kde zbývala necelá stovka sedadel. Kvůli zájmu cestujících dopravce zvažuje připojit k vyprodaným vlakům posilové vozy.

Poslední volná místa na trati mezi Prahou a Ostravskem registrují i České dráhy. Ty předpokládají, že zejména v dálkových rychlících bude během víkendu obtížné sehnat volná místa ve druhé vozové třídě.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvíce posilových vozů pojede z Ostravy, Valašska a z Brna do Prahy. Posíleny budou například také vlaky mezi Brnem a Ostravou a mezi Chebem a Prahou, dodal mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Podobná je situace i v autobusové dopravě. Podle Ondrůje zbývají na řadě linek volná místa ve větším počtu pouze u spojů, které jsou do řádu zařazeny jako posilová vozidla. Na trati mezi Libercem a Prahou jede první posílený spoj ve 13:45.

Standardní autobus je v tomto čase plně vyprodaný, ale v posilovém vozidle v pátek odpoledne zbývalo 40 prázdných sedadel. Stejné je to i ostatních spojů až do 19:45, dodal mluvčí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz