3. května 2012 16:43 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Poslední úsek D8 se začne stavět v pondělí

Stavba posledního úseku dálnice D8. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stavba posledního úseku dálnice D8. | foto: Metrostav

ÚSTÍ NAD LABEM Stavba posledního úseku dálnice D8 přes České středohoří začne oficiálně v pondělí 7. května. Potvrdila to mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. U Řehlovic se od 23. dubna kope, podle ředitelství jde ale jen o geologický průzkum. Zbývající 12,7kilometrový úsek by měl být dokončen přelomu let 2014 a 2015 a stát bude kolem 12 miliard korun.

Úsek přes České středohoří je poslední, který zbývá na dálnici z Prahy do Podkrušnohoří a do severního Německa postavit. Část trasy se začala stavět už v roce 2007, zhruba polovinu ale blokovaly skoro pětileté spory úředníků a ekologických aktivistů. Podařilo se je vyřešit až letos.

ČTĚTE TAKÉ:

U Řehlovic už několik bagrů do země intenzivně kope. Podle Ředitelství silnic a dálnic jde jen o geologický průzkum podloží, odvoz zeminy by ale mohl celou stavbu mimoúrovňové křižovatky urychlit.

Příští týden by se měla pohnout i situace okolo skoro čtyřkilometrového úseku od Lovosic k obci Bílinka, který je sice od loňského prosince hotový, jenže kvůli chybné dokumentaci mostu Vchynice se zatím nemohl otevřít. Ředitelství silnic a dálnic už na něj má nové stavební povolení a zažádalo i o předčasné užívání.

Příští týden chce stanovit termín otevření, který by podle lhůt mohl následovat o další týden později.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz