18. listopadu 2014 15:52 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pošta zvažuje konec ’benzinového’ webu. Nedaří se ho pronajmout

Čerpací stanice. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čerpací stanice. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Po roce a půl zvažuje Česká pošta, co dál s webem Tankujlevněji.cz. Zveřejňuje na něm ceny benzinu a nafty u víc než dvou tisíc pump v Česku. Web, který poskytuje podrobný přehled aktuálních cen pohonných hmot, se pošta už půl roku pokouší pronajmout. Zatím marně.

Kritici webu upozorňují na velký výskyt chyb v prezentaci cen, které každé ráno doručovatelé opisují z totemů čerpacích stanic.

„Projekt nyní prochází revizí. V nejbližší době bude rozhodnuto, zda v něm budeme pokračovat, či jej ukončíme,“ uvedla bez dalších podrobností mluvčí České pošty Marta Selicharová.

ČTĚTE TAKÉ:

Projekt Tankujlevněji.cz spustila pošta loni na jaře ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu, které chtělo touto formou usnadnit řidičům vyhledávání nejnižších cen v Česku.

Stovky doručovatelů, kteří vyrážejí ráno se zásilkami pošty, opisují z pump v okolí do formulářů ručně ceny a posílají je na web. Kritici upozorňují, že se pošta zabývá činností, která jí nepřísluší a nevydělává.

Web má zhruba 20 tisíc unikátních návštěvníků za měsíc, pošta uvádí, že zájem se mění v závislosti na sezoně a provozu automobilové dopravy.

Marné hledání partnera

Od letošního jara hledala pošta partnera, kterému by provoz webu pronajala. Spekulovalo se například o vydavatelství Ringier, které vlastní motoristická média, jako je Svět motorů nebo Auto Tip. Hledání partnera však zatím nevedlo k úspěchu.

Ministerstvo průmyslu, jehož někdejší šéf Martin Kuba vznik cenového webu inicioval, považuje nadále projekt za potřebný.

„Za důležité pokládáme, aby informace poskytované zmiňovanou službou byly aktuální a objektivní. Lze konstatovat, že současná podoba portálu doznala významných zlepšení od doby, kdy s ním Česká pošta v roce 2013 přišla,“ reaguje ministerstvo průmyslu.

Miroslav Petr

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz