28. června 2017 9:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Čínská babička zpozdila let o 5 hodin. Naházela do motoru letadla mince

Číňanka házela do motoru mince pro štěstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Číňanka házela do motoru mince pro štěstí. | foto: South China Morning Post

ŠANGHAJ Let z Šanghaje do Kantonu se o více než pět hodin zpozdil poté, co postarší žena házela do motoru mince „pro štěstí“. Pasažéři nastupující na palubu letadla viděli postarší ženu házet kvůli „požehnání“ mince z nástupních schodů směrem k motoru a upozornili posádku.

Pozemní posádka řekla, že žena, která vypadala asi na osmdesát a měla omezenou pohyblivost, byla v doprovodu svého manžela a zetě. Po provedení prohlídky letadla našli mechanici letadla v jednom motoru devět mincí.

Kapitán letadla prohlásil, že kdyby byl kov vsán do motoru, mohl způsobit závažné škody, včetně selhání motoru.

Letadlo se nakonec vzneslo v 17:52, s víc než pětihodinovým zpožděním. Flightradar24 přes Twitter zveřejnil, že každá mince vhozená do motoru tak vyšla na 34 minut zpoždění.

Společnost China Southern Airlines řekla novinářům, že cestujícím bylo připomenuto, že se mají chovat v souladu se zákony a pokyny pro civilní letectví, které zakazují chování, které by mohlo ohrozit bezpečnost letu.

V minulosti již cestující byli v Číně zodpovědní za několik incidentů ohrožujících bezpečnost letu. Mezi tyto případy patří například otevření nouzových úniků a napadnutí posádky letadla. Peking na takovéto incidenty zareagoval vytvořením seznamu viníků, jimž je zakázáno letecky cestovat.

Lidovky.cz