7. února 2017 19:34 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Personál berlínských letišť bude stávkovat. Může se to dotknout i Česka

Ilustrační foto: Frankfurtské letiště. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Frankfurtské letiště. | foto: Reuters

BERLÍN Pozemní personál berlínských letišť Tegel a Schönefeld bude ve středu stávkovat. Oznámil to v úterý odborový svaz Verdi, podle kterého bude výstražná stávka trvat od 05:00 do 11:00 SEČ. Protestní akce by se mohla dotknout i letů z Prahy a do ní.

Podle odborového svazu by se měli lidé cestující na letiště v Berlíně a z něj připravit na značná omezení. Odboráři nevyloučili ani zrušení některých letů. Protestní akcí chtějí vyvinout tlak na zvýšení mezd až 2000 zaměstnanců. Verdi požaduje zvýšení jejich mzdy ze zhruba 11 na 12 eur na hodinu.

Také mluvčí letišť Daniel Tolksdorf v úterý varoval cestující, že musí ve středu počítat s problémy na berlínských letištích.

Stávka by se mohla dotknout přinejmenším letu z Prahy na letiště Tegel, který z letiště Václava Havla startuje v 06:30 SEČ, a letu v opačném směru, který běžně přistává v 09:40 SEČ. Nelze ale vyloučit, že se protestní akce dotkne i dalších spojů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!