6. listopadu 2014 9:58 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Prachař opět nevybral šéfa ŘSD. Silničáře dál vede ’provizorní’ Křítková

Antonín Prachař | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonín Prachař | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Neúspěchem skončilo další kolo hledání šéfa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) nezvolil ani jednoho z kandidátů, kteří se dostali do jeho finálního výběru. Klíčový úřad, rozdělující desítky miliard korun, povede dál pověřená ředitelka Soňa Křítková.

Na konci ministr Prachař jednal se dvěma kandidáty a sliboval, že šéfa silničářů vybere do několika dnů. Nakonec se tak ale nestalo.

„Poté, co jsem se neztotožnil s koncepcí řízení od kandidátů v poslední době, zůstává pověřena vedením ŘSD Soňa Křítková,“ řekl pro Lidovky.cz Prachař. 

Jde o bývalou manažerku skupiny Agrofert, která však podle ministra nemá dostatečné vzdělání a zkušenosti v oboru. „Její kompetence nejsou nijak omezeny a může naplno vykonávat práce spojené s vedením organizace,“ popsal šéf resortu dopravy.

PSALI JSME:

Je to už podruhé za poslední dva měsíce, kdy hledání ředitele silničářů ztroskotalo. Ministr vzal výběr do svých rukou a oslovil několik desítek manažerů, většina ho však podle jeho slov odmítla. V nedávném rozhovoru pro Českou televizi řekl, že ve výběru zbyli už jen dva kandidáti. S ani jedním z nich se ale Prachař nedohodl.

Navíc postu šéfa silničářů dochází v poslední době k častému střídání. Od začátku roku se na ní vyměnili už čtyři manažeři.

Dálnice (ilustrační foto)

Na konci září Prachař zrušil výběrové řízení bez udání jasného důvodu. 

„Přestože o post generálního ředitele se ucházela řada kvalitních manažerů, ministr Prachař nakonec po vyhodnocení všech nabídek a po zvážení aktuální situace v ŘSD ukončil výběrové řízení,“ řekl tehdy mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

Jak dlouho povede Ředitelství silnic a dálnic Soňa Křítková, ministr neuvedl. „Hledání odborníka jsme nepřerušili, pokračuje nadále,“ dodal Prachař, o jehož setrvání v čele resortu se v poslední době často spekuluje.

Trápí jej výběrové řízení na provozovatele mýtného systému či právě obsazení šéfa ŘSD. Prachaře kritizoval mimo jiné jeho stranický šéf Andrej Babiš (ANO).

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!