5. června 2013 16:15, aktualizováno  16:34 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Praha: Jak se dostanete z práce? Vrací se páteřní tramvaje

Uzavírka metra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uzavírka metra | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Pražská hromadná doprava se ve středu opět změnila. Zpátky v provozu je například tramvaj číslo 3 z Braníku do Modřan a autobusová doprava ve Strakonické ulici. Linky 129 a 241 se tak vracejí na své obvyklé trasy do Zbraslavi a Lipence. O spuštění metra se však rozhodne až večer.

ČTĚTE VŠE O POVODNÍCH:

Od půl jedné Dopravní podnik znovu zprovoznil autobusovou dopravu ve Strakonické ulici. Tím se autobusové linky číslo 129 a 241 vracejí na své obvyklé trasy do Zbraslavi a Lipencí.

Už od středeční jedenácté hodiny je obnoven tramvajový provoz v úseku Nádraží Braník – Sídliště Modřany (Levského). Linka číslo 3 je v provozu po své pravidelné trase, linka číslo 17 je prozatím i nadále zrušena.

Vzhledem k obnovení tramvajového provozu v Modřanech se mění i provoz některých autobusových linek. Linka číslo 157 se vrací do své pravidelné trasy, ruší se náhradní linka X165.

Metro

Už od středečního rána jezdí metro v dalších pěti stanicích. Na trase B se otevírají stanice Smíchovské nádraží, Kolbenova, Vysočanská a Českomoravská, na trase A pak Muzeum. Dnes v noci se rozhodne o úplném otevření všech stanic. To by mohlo platit od rána.

Linka A: Depo Hostivař – Muzeum
Linka B: Černý Most – Českomoravská a Zličín – Smíchovské nádraží
Linka C: Letňany – Kobylisy a Háje – Muzeum

Kde si nekoupíte jízdenky:

 Uzavřená jsou předprodejní místa Nádraží Holešovice, Palmovka, Florenc, Můstek A, Dejvická. Nahrávání jízdních kupónů je možné pomocí validátorů v otevřených stanicích metra. 

Lidovky.cz