4. prosince 2015 13:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Praha kvůli záhadným požárům odstaví 47 kloubových autobusů

V pražských Letňanech hořel autobus linky 195. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V pražských Letňanech hořel autobus linky 195. | foto: HZS Praha/Jan Kostík

PRAHA Pražský dopravní podnik kvůli nedávným požárům odstaví nízkopodlažní kloubové autobusy typu KbN City Bus. Mimořádnou kontrolou projde 47 vozů. V letňanské Tupolevově ulici ve středu a znovu ve čtvrtek začal hořet autobus jedoucí na lince 195. Další vůz tam hořel i 6. listopadu.

„Toto mimořádné dočasné protipožární opatření jsme se rozhodli přijmout jako důsledek dvou událostí v předešlých dnech. Nebudeme vybrané typy autobusů City Bus nasazovat zpět do provozu až do chvíle, než projdou důkladnou kontrolou. Intenzivně pracujeme na zjištění příčiny,“ uvedl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš. Kontroloři se zaměří především na motory autobusů.

Shodou okolností došlo v Tupolevově ulici za poslední měsíc ke třem požárům, ani v jednom z případů nebyl nikdo z cestujících zraněný. Škodu na autobusu soukromého dopravce odhadli hasiči na milion korun.

V pražských Letňanech hořel autobus linky 195.
V pražských Letňanech hořel autobus linky 195.

Středeční požár vyjde dopravní podnik zhruba na dva miliony korun, středeční škodu hasiči předběžně odhadují na dva miliony korun.

ČTK