8. ledna 2018 16:06 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Praha odstraní nadbytečná zábradlí u tramvajových zastávek. Začne u I. P. Pavlova

Tramvaj v Praze (ilustrační).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvaj v Praze (ilustrační). | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Z okolí pražské zastávky tramvají I.P.Pavlova zmizí všechna zábradlí, aby tudy mohli lidé lépe procházet. Zároveň se zvýší vozovka v Jugoslávské ulici mezi Legerovou a Lublaňskou, řekl v pondělí náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Magistrát se rovněž chystá odstranit i další nadbytečná zábradlí. Podněty budou moci zasílat městu i obyvatelé.

„Jedná se o jeden z nejvytíženějších pražských dopravních uzlů, proto chceme zjednodušit pohyb v této lokalitě,“ řekl Dolínek.

Kvůli vyšší bezpečnosti pak má být zvednuta a s chodníky vyrovnána úroveň vozovky v Jugoslávské ulici v místě, kudy auta projíždějí z Legerovy do Lublaňské.

Technická správa komunikací (TSK) musí nejdříve dořešit potřebná povolení a získat souhlas všech dotčených orgánů, aby bylo možné s úpravami začít. „Ambicí je, aby se vše uskutečnilo ještě v této stavební sezoně,“ řekl Dolínek.

V demontáži zábradlí chce město pokračovat. Institut plánování a rozvoje (IPR) podle náměstka dostal za úkol založit e-mailovou adresu, na kterou budou moci lidé zasílat své podněty. „Nejabsurdnější zábradlí pak začneme odstraňovat,“ dodal Dolínek.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz