Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Prahou projede nová minitramvaj. Je první svého druhu v Česku

První cestující by se novou tramvají mohli projet v říjnu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První cestující by se novou tramvají mohli projet v říjnu. | foto: DPP

PRAHA Od října by mohla cestující v Praze vozit nová tramvaj typu Evo, která zkušebně vyjede do ulic ještě v červnu. Jde o první jednočlánkovou nízkopodlažní tramvaj v Česku. Na její výrobě se podílí opravny tramvají pražského dopravního podniku sídlící v Hostivaři.

Jde o projekt takzvané Aliance TW Team, který tvoří například firmy Pragoimex či Krnovské opravny. V Praze pak technici z tramvajových dílen dávali stroj dohromady.

„V období mezi červnem a zářím budeme na vozidle provádět typové zkoušky předepsané platnou legislativou a Drážním úřadem. Mezi ně patří například zkouška součinnosti brzd, zkouška hlučnosti a vibrací a zkušební provoz bez cestujících,“ uvedl mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. 

Nový typ tramvaje bude vůbec první jednočlánková nízkopodlažní tramvaj u nás.
Na výrobě nové tramvaje se podílí Opravna tramvají DPP v Hostivaři.

Pokud tramvaj projde úspěšně testováním a bude o ní zájem, mohla by se pražská opravna tramvají podílet na její sériové výrobě.

„V říjnu by pak začala Evo1 ve zkušebním provozu vozit i cestující. A kromě splnění všech technických parametrů nás také bude zajímat hodnocení od cestující veřejnosti,“ doplnil šéf pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Opravna tramvají Hostivař funguje od roku 1967 a je jedním z nejmodernějších opravárenských zařízení ve střední Evropě, specializovaným na údržbu, opravy a rekonstrukce tramvajových vozidel a jejich dílů.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!