Úterý 7. července 2020svátek má Bohuslava 19 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Praha vyhoví cestujícím. Udělá drobné změny v MHD

Cestující se snaží zorientovat v novém jízdním řádu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestující se snaží zorientovat v novém jízdním řádu. | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

PRAHA Praha vyhoví některým požadavkům městských částí a cestujících a drobně upraví některé linky a zastávky MHD. Zlepšit by se měl třeba přestup na Strahově. Novinářům to po dnešním setkání se zástupci pražských radnic řekl náměstek primátora Josef Nosek (ODS).

MHD v Praze se od září výrazně změnila, zavedeno bylo 38 páteřních linek autobusů. Některé spoje ale byly zrušeny nebo zkráceny a lidé musí více přestupovat.

K TÉMATU:

Podle Noska se po prvním týdnu změněné MHD ukázalo, že se nenaplnily katastrofické scénáře. "Nový systém naplnil naše očekávání," konstatoval Nosek. Hlavní město ale podle něj upraví některé nedostatky, které se za týden provozu projevily.

Přestup na Strahově se zlepší

Například linka 138, která jezdí ze Skalky na Spořilov a zpět, zkrátí od středy v ranní špičce interval z 12 na deset minut. Na zastávce Kavalírka zase město vybuduje přístřešek pro cestující, kteří v této zastávce nově často přestupují. Pro tramvaje číslo 4 vznikne ve směru do centra zastávka na Čechově náměstí. Zlepšit by se měl podle Noska i přestup na Strahově, kde od zářijové změny musejí cestující kvůli přestupu přecházet k jiné zastávce.

Změny v systému pražské MHD vysvětluje kampaň Vždyť to jede jinam!

Změny v systému pražské MHD vysvětluje kampaň Vždyť to jede jinam!

S městskými částmi se chce Praha i nadále scházet a diskutovat s nimi o jejich připomínkách. Na přelomu listopadu a prosince pak město chystá velký dopravní průzkum, jeho výsledky budou na začátku příštího roku.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.