7. února 2013 12:55, aktualizováno  16:14 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pražské hlavní zelo prázdnotou, dopravu ochromila spadlá trolej

Hlavní nádraží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní nádraží. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA  Provoz na pražském hlavním nádraží, který dnes ráno ochromila spadlá trolej, se v 15:10 podařilo obnovit. Od deváté ráno do druhé odpoledne většina vlaků končila jízdu v okolních stanicích, například ve Vysočanech, Libni, ve Vršovicích a na Smíchově. Nejprve železničáři zprůjezdnili severní směr na Libeň, poté i provoz směrem na Vyšehrad a Smíchovské nádraží.

Podle předchozího odhadu výluka postihla 250 ze 700 spojů, které na hlavní nádraží denně směřují. Řada cestujících dnes na nejvytíženějším pražském nádraží svůj spoj vyhlížela marně.

Na informačních cedulích byly tyto vlaky dále, ale s poznámkou, že výchozí stanice byla přesunuta jinam, čehož si ale někteří nevšimli. "Informační tabule mají omezené množství znaků," hájil postup správy železnic Ptačinský.

Na přesunutí výchozí stanice měl podle něj cestující upozornit staniční rozhlas a odkázat je na informační centrum, jehož pracovníci klientům dají kompletní informace.

Dopravci během dopoledne provoz odklonili do okolních stanic. Výběr konkrétní varianty podle Ptačinského záleží právě na jednotlivých dopravcích. Na jejich rozhodnutí je i to, zda zavedou náhradní autobusovou dopravu.

České dráhy na svých internetových stránkách cestujícím doporučovaly v postižených úsecích využít městskou hromadnou dopravu.

Lidovky.cz, ČTK