11. července 2019 15:15 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pražské metro zkouší nové sedačky z Itálie, místa ve vagonech budou jinak rozestavěná

Souprava pražského metra 4147-4148 má od čtvrtka na roční zkoušku nové italské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Souprava pražského metra 4147-4148 má od čtvrtka na roční zkoušku nové italské... | foto: https://twitter.com/DPPOficialni/status/1149281515412631554

Praha Cestující si mohou na lince C pražského metra od čtvrtka vyzkoušet nový typ uspořádání sedadel. Jde už o třetí možné řešení, které Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) testuje. Následně by měl DPP zhodnotit, jaký typ rozestavění sedadel je nejlepší. Vítězný typ poté nainstaluje do všech vozů typu M1.

Sedačky typu Revo vyrábí italská firma Ruspa, která dodává sedačky i do jiných dopravních prostředků. S ohledem na uspořádání vlaku se nové sedačky pro pražské metro musely mírně upravit. Jsou nainstalovány ve dvojím provedení. V přední části vozu jsou použita příčná sedadla bez madla na opěradle a v zadní části pak sedadla s madly. Informaci zveřejnil Pražský dopravní podnik na svém Twitteru.

Nové sedačky v pražském metru.
Plastové sedačky nejsou příliš náročné na údržbu.

V soupravě s číslem 4147-4148 se spolu se sedačkami Revo testují i další typy laminátových sedaček. „Pro veřejnost je samozřejmě lepší, když mají možnost vyzkoušet více variant sedaček v jednom vlaku, včetně těch původních,“ uvedl Jaroslav Kristen, vedoucí jednotky Správa vozidel Metro.

Zkušební provoz bude trvat rok, vítěze testu nasadí dopravní podnik do všech třiapadesáti souprav typu M1. Výměna sedaček u všech vlaků potrvá čtyři až pět let, poté by měla sedadla cestujícím sloužit dalších dvacet let.

Nové sedačky jsou z plastu, takže odpadne náročná a drahá údržba. Plastové sedačky, na rozdíl od těch čalouněných, není třeba odesílat výrobci k chemickému čištění, případně k opravě či výměně v případě poškození nebo degradaci materiálu.

Advantage Consulting, s.r.o.
MANUÁLNÍ TESTER - JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 28 000 - 34 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz