31. října 2012 17:56, aktualizováno  18:08 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pražský dopravní podnik povede Milan Křístek

Novým ředitelem pražského dopravního podniku bude Milan Křístek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novým ředitelem pražského dopravního podniku bude Milan Křístek | foto: Reprofoto

PRAHA Dozorčí rada pražského dopravního podniku doporučila na post generálního ředitele Milana Křístka, který dosud působil jako manažer ve společnosti T-Mobile. Výběr musí potvrdit představenstvo.

Dopravní podnik je od srpna bez generálního ředitele, řízením je pověřena bývalá ekonomická šéfka Magdalena Češková. Do konkurzu na šéfa největší městské firmy se přihlásilo 51 zájemců.

ČTĚTE TAKÉ:

Křístek (ročník 1969) působil ve společnosti T-Mobile od roku 2001, od listopadu 2010 byl šéfem útvaru prodeje firemním zákazníkům a prodeje služeb s přidanou hodnotou.

Vystudoval ČVUT, pracoval také pro IBM a Český Telecom Do konečného kola výběrového řízení postoupili kromě Křístka také exministr dopravy Radek Šmerda a šéf českobudějovického dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Vladimír Lich

Bývalý ředitel DPP Vladimír Lich.

Bývalý ředitel Vladimír Lich byl odvolán na doporučení politiků v dozorčí radě podniku krátce poté, co inicioval podání trestních oznámení kvůli údajně nevýhodným kontraktům dopravního podniku.

Dozorčí rada odvolání zdůvodňovala manažerskými pochybeními ohledně vypisování veřejných zakázek, Lich, který byl do čela podniku jmenován na začátku roku bez výběrového řízení, ale výtky odmítl.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.