Pátek 15. ledna 2021svátek má Alice -1 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pražský dopravní podnik za sebou má úspěšný rok. Vydělal 300 miliónů

Pražský dopravní podnik za sebou má úspěšný rok. Vydělal 300 miliónů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský dopravní podnik za sebou má úspěšný rok. Vydělal 300 miliónů | foto: Lidové noviny

PRAHA Pražský dopravní podnik, který je největší firmou v majetku města v Česku, se loni dostal z červených čísel do zisku 315,9 milionu korun. Na jízdném meziročně vydělal o 114 milionů korun víc, ale vzrostly mu náklady na mzdy. Předběžné výsledky zjistila ČTK z důvěryhodného zdroje.

Mluvčí podniku Jiří Štábl nechtěl informace komentovat, protože je dosud neprojednaly dozorčí rada a představenstvo. Informace o výsledcích firmy přinesl také server ihned.cz.

Předloni skončil dopravní podnik ve ztrátě 371,9 milionu korun. V souvislosti s nevýhodnými smlouvami z minulosti se donedávna mluvilo o špatné ekonomické situaci podniku. Od předchozího vedení města dokonce zazněly informace o možném krachu společnosti.

PSALI JSME:

Dopravní podnik zaměstnává přes 10 tisíc lidí. Loni přibylo 223 zaměstnanců. Meziročně se zvýšily náklady na mzdy z předloňských 5,9 miliard korun na loňských 6,1 miliardy Kč.

Dopravní podnik loni na jízdném vydělal 4,3 miliardy korun. Letos ho ale kvůli chystané slevě ročních kuponů na MHD pravděpodobně čeká propad. Jeho výše zatím není vyčíslena. Opozice, která se slevou nesouhlasí, mluví o ztrátě až 700 milionů korun.

Podniku loni klesly náklady na nákupy materálu, energií, na údržbu a opravy. Zatímco v roce 2013 zaplatil více než sedm miliard, loni to bylo 6,6 miliardy korun.

,

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Nový ruský dopravní letoun pro středně dlouhé linky MS-21. Zdroj: Reuters | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

Nový ruský dopravní letoun pro středně dlouhé linky MS-21. Zdroj: Reuters | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Historky z podsvětí. Kdo je ve fotbale Formule? A proč chtít Zagorovou a Gotta?

Nový ruský dopravní letoun pro středně dlouhé linky MS-21. Zdroj: Reuters | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Netušil, že detektivové hromadí materiál, který ho pošle do vazby. Letos v červenci si tedy Roman Rogoz, manažer...