5. října 2014 14:04 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Převodem nádraží a pozemků by České dráhy měly získat až 7 miliard

Lidé na vlakovém nádraží (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé na vlakovém nádraží (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Převod nemovitého majetku z Českých drah do Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) by v první etapě mohl drahám vynést kolem pěti miliard Kč, celkem až sedm miliard. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl generální ředitel Českých drah Daniel Kurucz. ČD podle něj veškeré záležitosti nutné k převodu připravily, takže podle Kurucze nyní nic nebrání tomu, aby materiál šel z ministerstva dopravy na jednání vlády.

Část peněz by mohla přijít do Českých drah už letos, dodal.

První etapa převodu majetku se týká budov a pozemků pod nimi, druhá převodu pozemků pod kolejemi. "U první etapy se pohybujeme na úrovni kolem pěti miliard Kč," uvedl Kurucz. Ta druhá je podle něj složitější, protože se musí oddělit katastrální území, takže se plánuje až na rok 2015.

Soukromí dopravci považují převod majetku za nedovolenou státní podporu. To by nyní měla posoudit Evropská komise a na národní úrovni případně Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!